Godło „Teraz Polska” dla Bierunia i pszczyńskiej firmy

0
Laureaci konkursu "Teraz Polska". Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia pierwszy z prawej; fot. www.terazpolska.pl

W Teatrze Wielkim w Warszawie 29 maja podczas uroczystej Bieruń został wyróżniony godłem „Teraz Polska” w kategorii gmin miejskich. Z kolei w kategorii produkty spożywcze prestiżowe godło przypadło Zakładowi Mięsnym Henryk Kania SA w Pszczynie.

Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny. Rokrocznie wyłania on najlepsze produkty, usługi, przedsięwzięcia innowacyjne i gminy. W tegorocznej 27. edycji konkursu kapituła nagrodziła godłem „Teraz Polska” 13 produktów, 9 usług, 3 innowacje oraz 3 gminy.

Samorządy ubiegające się o godło „Teraz Polska” poddawane są wielostopniowej weryfikacji. Oceniane są przez pryzmat wszystkich zadań, które powinny być realizowane przez gminy. Analizie podlegają zarówno zagadnienia związane z polityką inwestycyjną, dostępnością do infrastruktury technicznej i sposobami realizacji polityki społecznej.

– Przyznane godło potwierdza, że nasze miasto jest jednym z najlepszych w Polsce pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców – mówi Przemysław Major, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej UM.

– Przystępując do konkursu „Teraz Polska” chcieliśmy umocnić markę Bierunia, jako miasta przyjaznego dla mieszkańców, wiarygodnego dla inwestorów, nowoczesnego i atrakcyjnego dla przyjezdnych gości z Polski i z zagranicy. O tym jaki jest Bieruń mówi także nasze nowe hasło promocyjne „Bieruń Ci przaje”. Przyznanie Bieruniowi znaku „Teraz Polska“ to wielkie uznanie i ogromny prestiż, którym możemy się cieszyć i chwalić. To również docenienie, konsekwentnie realizowanej dotychczas strategii rozwoju miasta, określonej przez Radę Miejską. Czujemy się niezwykle dumni, że znaleźliśmy się w tym znakomitym gronie laureatów – podsumowuje burmistrz Krystian Grzesica.

Wśród kilkunastu nagrodzonych produktów znalazły się wyroby Zakład Mięsnego Henryk Kania w Pszczynie. Uznanie kapituły „Teraz Polska” zyskały m.in. kabanoski Maestro, kiełbasa krakowska Maestro, szynka konserwowa, schab pieczony i kiełbasa biała z szynki. – Dla ZM Henryk Kania, czyli polskiej, rodzinnej firmy z wieloletnimi tradycjami, otrzymanie godła „Teraz Polska” jest wyjątkowym wydarzeniem. Godło to bowiem ważna i uznana marka doceniająca jakość nie tylko naszych produktów, ale także naszej codziennej pracy. Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy dołączyć do grona polskich przedsiębiorstw uhonorowanych tym prestiżowym odznaczeniem – mówi Dominika Rąba, wiceprezes Zarządu ZM Henryk Kania SA.

Godło „Teraz Polska” odbiera Henryk Kania (z lewej); fot. Kamil Broszko, henrykkania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here