Grande vittoria! Historyczne punkty GKS-u Tychy w lidze mistrzów!

0
Liga Mistrzów: GKS Tychy - HC Bolzano (fot. Michał Pawlak)

Pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w Hokejowej Lidze Mistrzów stało się faktem. GKS Tychy po dramatycznym meczu pokonał włoskie HC Bolzano!

Faworytem spotkania byli Włosi, którzy wciąż liczą się w walce o awans do kolejnej rundy Champions Hockey League. Mecz świetnie jednak rozpoczęli tyszanie. Wprawdzie GKS w siódmej minucie grał w osłabieniu, to w środkowej tercji udało się przejąć krążek – Tomas Sykora dograł do Andreia Mikhnova i tyszanie wyszli na prowadzenie!

Włosi wyrównali w 15. minucie po błędzie tyszan w swojej tercji, ale nieco ponad trzy i pół minuty później GKS znów prowadził – Michael Cichy wykorzystał sytuację sam na sam z włoskim golkiperem.

Odpowiedź HC Bolzano była natychmiastowa – po 18 sekundach znów był remis.

This slideshow requires JavaScript.

Druga tercja rozpoczęła się kolejną bramką dla tyszan – tym razem ładnym uderzeniem na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Gleb Klimienko. Tercja znów jednak kończyła się remisem – tyszanie, tym razem grając w przewadze, stracili gola na 3:3.

W ostatniej odsłonie na bramkę trzeba było czekać do 54. minuty. Cichy potężnie kropnął i GKS prowadził 4:3. Końcówka była bardzo nerwowa, Włosi wycofali bramkarza, ale stracili krążek i Bartłomiej Jeziorski trafiając do pustej bramki, ustalił wynik meczu na 5:3.

Zwycięstwo GKS-u Tychy było pierwszym zwycięstwem polskiej drużyny w historii rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów!

GKS Tychy – HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
1:0 – Andrij Mikhnow – Tomáš Sýkora (06:14, 4/5)
1:1 – Anton Bernard (14:22),
2:1 – Michael Cichy – Alexander Szczechura (17:45),
2:2 – Marco Insam (18:03),
3:2 – Gleb Klimienko – Alexander Szczechura, Michael Cichy (21:54),
3:3 – Andrew Crescenzi – Michael Blunden (38:21, 4/5),
4:3 – Michael Cichy – Filip Komorski (53:43, 5/4),
5:3 – Bartłomiej Jeziorski (59:29, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Ladislav Smetana (Austria), Michał Baca – Wojciech Moszczyński, Wiktor Zień.
Minuty karne: 8-8.
Widzów: 2158.

GKS Tychy: Murray – Ciura, Pociecha; Sýkora, Komorski, Michnow – Kolarz (2), Bryk; Bagiński, Rzeszutko (4), Kogut – Kotlorz, Novajovský; Klimienko (2), Cichy, Szczechura – Witecki, Galant, Jeziorski.
Trener: Andrej Gusow.

HC Bolzano: Irving – Nordlund (2), Glira; Petan, Findlay (2), Blunden – Geiger (2), Campbell; Miceli, Crescenzi, Insam – Marchetti, MacKenzie (2); Deluca, Kuparinen, Carozza – Brighenti; Scheitzer, Bernard, Frank.
Trener: Kai Suikkanen.