Gratulacje dla Sylwii Indeki, złotej medalistki Drużynowych Mistrzostw Europy

0
Sylwia Indeka (druga z prawej) z trenerką Marzanną Helbik (w środku); fot. UM Pszczyna

Zawodniczka LKS Pszczyna Sylwia Indeka w ubiegły weekend wywalczyła z reprezentacją Polski złoty medal podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. 1 czerwca odbierała gratulacje od burmistrza Pszczyny.

Zawody odbywały się 29-30 maja na Stadionie Śląskim. Pochodząca z gminy Pszczyna biegaczka Sylwia Indeka znalazła się w składzie reprezentacji Polski i wywalczyła złoto.

We wtorek, 1 czerwca, Sylwia z trenerką Marzanną Helbik spotkały się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem.

– Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy, który po weekendzie zawisnął na szyi Sylwii Indeki, a tym samym występ z największymi obecnie polskimi gwiazdami lekkoatletyki, to niewątpliwie jeden z największych dotychczasowych sukcesów w jej karierze. Chociaż nasza multimedalistka dopiero rozpoczyna seniorską karierę, to może już być przykładem do naśladowania dla najmłodszych sportowców. Uprawianie sportu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Setki godzin na treningach i ciężka praca przynoszą efekty. Ważna jest jednak determinacja i konsekwencja w działaniu, czego Sylwii nie brakuje. Nie byłoby sukcesów, gdyby nie trenerka. Od początku kariery zawodniczkę LKS-u Pszczyna prowadzi Marzanna Helbik. To z nią Sylwia sięgała po wszystkie tytuły i medale – komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Dotychczas Sylwia Indeka zdobyła 18 medali Mistrzostw Polski. W tym 8 złotych, 8 srebrnych oraz 2 brązowe. W ubiegłym roku zajęła 2 miejsce podczas Mistrzostw Polski w biegu na 5000 m, natomiast w kwietniu 2021 roku zdobyła złoty medal podczas MP w biegu na 10 000 m.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here