Groził wysadzeniem budynku i pogryzł policjanta

0
zdjęcie ilustracyjne; fot. RB

Zamknął się w swoim mieszkaniu z dwójką małych dzieci, grożąc pozostałym lokatorom wysadzeniem budynku w powietrze. Interweniujący na miejscu policjanci szybko obezwładnili agresora, jednak wtedy ten znieważył mundurowych i jednego z nich pogryzł. 34-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Łaziskach Górnych. 34-letni mężczyzna miał awanturować się, po czym zamykając się w mieszkaniu z dwójką małych dzieci, w tym z dwumiesięcznym niemowlęciem, groził, że wysadzi budynek w powietrze. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci wraz ze służbami ratunkowymi.

–  Agresywny i pobudzony mężczyzna został obezwładniony. To właśnie wtedy znieważył interweniujących mundurowych, a jednego z nich pogryzł. Dzieciom na szczęście nic się nie stało – relacjonuje rzecznik mikołowskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce potem usłyszał cztery zarzuty, w tym: znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz stworzenia sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia współlokatorów.

Mikołowscy śledczy złożyli wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd przychylił się.

Mieszkaniec Łazisk Górnych najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here