Grupa dilerów w rękach policji

0
Przejęta amfetamina; fot. KPP Mikołów

Około 1600 działek amfetaminy i ponad 100 działek marihuany przejęli mikołowscy policjanci, aresztując  czterech mężczyzn powiązanych z przestępczością narkotykową w regionie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, zatrzymanie handlarzy narkotyków było efektem zakończenia jeden z etapów intensywnych działań operacyjnych funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego.

Zatrzymani w ubiegłym tygodniu mężczyźni to mikołowianie w wieku od 19 do 28 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jeden z nich, 20-letni mieszkaniec Mikołowa, usłyszał aż 126 zarzutów. Dotyczą one zarówno wytwarzania, posiadania, jak i handlu różnymi rodzajami narkotyków. W związku z znalezioną u niego znaczną ilością amfetaminy i marihuany, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Obecnie mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Jak informuje policja, łącznie zabezpieczono 1600 działek dilerskich amfetaminy, 119 działek marihuany oraz 8 sztuk krzewów konopi indyjskich. Znalezione zostały także narzędzia używane w produkcji i handlu narkotykami.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, gdzie i do kogo miały ostatecznie trafić.

Marihuana odebrana dilerom; fot. KPP Mikołów

Rozbicie grupy dilerskiej w Mikołowie, to nie jedyna sprawa związana z narkotykami w powiecie.

21 stycznia wieczorem, w rejonie mikołowskiego dworca kolejowego, patrol zatrzymał 20-letniego łaziszczanina. Był w towarzystwie znajomego. Policjanci z łaziskiego komisariatu obserwowali obu mężczyzn. Podejrzewano, że 20-latek jest dilerem.

Okazało się, że w chwili legitymowania łaziszczanin miał w swoim plecaku 19 woreczków z substancjami nieznanego pochodzenia. Badania narkotesterem wykazały, że to m.in. ponad 30 działek metaamfetaminy. Zabezpieczona pozostała część proszku oraz 16 sztuk tabletek zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie. Jeżeli potwierdzi ona, że materiał zawiera substancje niedozwolone, podejrzany usłyszy kolejne zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here