Grupa nastolatków nękała koleżankę

0

Grupa nastolatków nękała koleżankę. Miało dochodzić do tego od początku roku szkolnego w jednej z placówek szkolnych w Łaziskach Górnych. Jak zapowiada policja, sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Według przekazanych policji informacji grupa osób jednej z klas gimnazjalnych nękała 16-letnią koleżankę. W bezpośrednio kierowanych do nastolatki słowach oraz za pomocą internetowych komunikatorów młodzi ludzie wyśmiewali swoją rówieśnicę, obrażali i kierowali wobec niej groźby.

Według informacji zebranych przez policję grupa nastolatków – sprawcy zdarzenia – to osoby w wieku 14 i 15 lat, uczniowie jednej klas gimnazjalnych placówki szkolnej mieszczącej się w Łaziskach Górnych. Osoby te swoje naganne zachowanie wobec koleżanki miały rozpocząć z początkiem września br. Słowa, które kierowane były do 16-latki, wywołały niepokój zarówno u samej pokrzywdzonej, jak i jej matki. Przyczyniły się także do powstania u nastolatki niechęci uczęszczania do szkoły.

– O sprawie została poinformowana dyrekcja placówki, a policjanci prowadzą szczegółowe czynności, których celem jest dokładne wyjaśnienie okoliczności sprawy. Materiały wkrótce trafią do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Mikołowie – podaje rzecznik mikołowskiej policji.

źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here