Gwiazdy zagrały na Andersa. Polonia Tychy Cup za nami

0
Uczestnicy meczu Przyjaciele Polonii Tychy kontra Kadra Śląska Oldbojów; fot. Kamil Hajduk

W sobotę 14 września po raz siódmy odbył się turniej Polonia Tychy Cup imienia Karola Grzesika. Impreza, której patronem jest świętej pamięci trener i wychowawca tyskiej młodzieży piłkarskiej, w tym roku została podzielona na dwie części.

Podczas pierwszej z nich osiem zespołów z roczników 2009 i młodszych zmierzyło się ze sobą na sztucznym boisku na osiedlu A. Turniej nie miał klasyfikacji miejsc, jednak nieoficjalnym zwycięzcą została Sparta Katowice, która w meczu zwycięzców grupy A i B pokonała Piasta Gliwice. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, a pozostałe miejsca (w kolejności losowej) zajęły drużyny powiatu mikołowskiego, Czułowianki Tychy, Polonii Tychy, GKS Tychy oraz Unii Bieruń.

Gośćmi turnieju byli radni miasta Tychy: Krzysztof Król (otworzył turniej) i Anita Skapczyk (wręczała nagrody). Obecni byli również Leszek Bartnicki, prezes GKS Tychy oraz Józef Kiecok, były piłkarz Polonii Tychy.

W drugiej części imprezy odbył się mecz towarzyski Przyjaciele Polonii Tychy kontra Kadra Śląska Oldbojów. W obu zespołach aż roiło się od gwiazd. Na boisku przy ulicy Andersa oglądaliśmy w akcji m.in. Radosława Gilewicza, Ryszarda Komornickiego, Krzysztofa Bizackiego, Dariusza Grzesika, Piotra Rockiego, Macieja Iwańskiego czy Łukasza Kopczyka.

Zespół Przyjaciół Polonii wygrał to spotkanie 2:0, a bramki zdobyli Dawid Frąckowiak i Ryszard Komornicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here