Hala POSiR przestaje być punktem szczepień

0
Trzy budynki modułowe. Jeden z nich to rejestracja, dwa obok to gabinety lekarskie; fot. powiat
Reklama

Pod koniec kwietnia w hali przy ul. Zamenhofa 5 a w Pszczynie został utworzony Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. „Od 2 sierpnia szczepienia będą kontynuowane w budynkach modułowych przy boisku Orlik na terenie POSiR. Adres punktu szczepień pozostaje więc ten sam” – informuje starostwo pszczyńskie.

Hala sportowa, w której zorganizowany został Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, wraca więc do swojej działalności.

– Chcemy udostępnić halę klubom i sportowcom, a od września uczniom, którzy wrócą tutaj na lekcje wf-u. Dlatego od początku sierpnia w porozumieniu z NFZ punkt zostanie zorganizowany w budynkach modułowych na terenie POSiR, na placu przy boisku „Orlik”. Nie jest dzięki temu konieczna zmiana adresu punktu – mówi starosta pszczyńska Barbara Bandoła i podkreśla, że przeniesienie działalności Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych odbędzie się płynnie. Do piątku 30 lipca szczepienia będą się odbywały w hali, a od poniedziałku 2 sierpnia już w nowej lokalizacji.

Jak informuje rzecznik starostwa, szczepienia w specjalnie do tego celu przystosowanych budynkach modułowych odbywają się w całej Polsce. Punkt jest już po odbiorze przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który nie wniósł uwag do organizacji w nowej lokalizacji.

W powiatowym punkcie możliwe są szczepienia bez wcześniejszej rejestracji:

Reklama

poniedziałek: 12.00 – 20.00

wtorek: 12.00 – 20.00

środa: 8.00 – 16.00

czwartek: 8.00 – 16.00

piątek: 12.00 – 20.00

„W celu lepszej organizacji pracy punktu, jeżeli to możliwe, prosimy o zgłoszenie wcześniej chęci zaszczepienia się bez rejestracji pod jednym z poniższych numerów telefonów (infolinia czynna od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00): 577 877 388, 577 511 077. Ciągle możliwa jest także rejestracja na szczepienie za pomocą ogólnopolskiej, całodobowej infolinii: 989” – informuje starostwo. Elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktu na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się.

Organizatorami punktu są: powiat pszczyński i Szpital Powiatowy w Pszczynie. Jak podaje starostwo, na dzień 29 lipca w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie wykonanych zostało 25 570 szczepień.

(r), źródło: powiat pszczyński

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here