[AKTUALIZACJA] Helikopter medyczny ratował górnika

1
fot. ilustr. Erwin Nowak z Pixabay

Dzisiaj (4 lutego) przed południem na terenie Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit w Lędzinach lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przetransportował do szpitala górnika. Jak podaje portal 112Tychy.pl, mężczyzna zmarł.

Brygadier Szczepan Komorowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, poinformował nas, że 4 lutego przed południem na terenie KWK Ziemowit (Piast-Ziemowit) w Lędzinach strażacy zabezpieczali miejsce lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informuje nas Michał Rupik, kierownik stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Tychach, Mikołowie i Pszczynie, pomoc wezwana została do górnika, który źle się poczuł podczas pracy pod ziemią. Został wywieziony na powierzchnię. Chodziło, jak słyszymy, o problemy natury kardiologicznej. Na terenie kopalni, jak słyszymy od kierownika Rupika, czekała na górnika wezwana wcześniej karetka zespołu ratownictwa medycznego WPR. Wezwany został również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomoc śmigłowca okazała się  niezbędna. Górnik przetransportowany został do szpitala.

Z informacji portalu 112Tychy.pl wynika, że nieprzytomnego górnika (ok. 30-letniego mężczyznę) znaleźli jego koledzy. Jeszcze na dole podjęli czynności ratunkowe. Jak podaje portal 112Tychy.pl, górnik został uderzony głowę. Helikopter LPR zabrał poszkodowanego do szpitala. Jak podaje 112Tychy.pl, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować życia mężczyzny.

(pp), (J)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here