Hokeiści GKS Tychy rozdali pluszowe maskotki chorym dzieciom

0
Rozdawanie maskotek, 13.12.2018r.; fot. Zdzisław Barszewicz

Hokeiści GKS Tychy rozdali pluszowe maskotki chorym dzieciom. Dzisiaj (13.12) w Szpitalu Miejskim w Tychach hokeiści GKS Tychy rozdali chorym dzieciom pluszowe maskotki zebrane w ramach akcji „Teddy Bear Toss” (rzucanie pluszaków przez kibiców na taflę lodowiska) podczas niedawnego meczu GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębie.

Mecz rozegrany został 2 grudnia br. na Stadionie Zimowym w Tychach. Po pierwszym golu strzelonym przez gospodarzy kibice siedzący na trybunach rzucili na lód 1885 pluszowych zabawek. To już szósta edycja akcji „Teddy Bear Toss” na tyskim lodowisku. Przeniesiona została z ligi NHL. Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu SA (spółki gminy Tychy, do której należy m.in. hokejowy klub GKS Tychy) poinformował, że GKS Tychy był pierwszym polskim klubem, który przeniósł akcję „Teddy Bear Toss” na krajowe lodowiska. Zebranymi z lodu maskotkami obdarowywane są chore dzieci. Podczas sześciu edycji hokeiści GKS Tychy zebrali i przekazali im w sumie 11 951 maskotek.

fot. Zdzisław Barszewicz

Dzisiaj (13.12) pluszaki zebrane 2 grudnia z tafli lodowiska trafiły w ręce małych pacjentów ze Szpitala Miejskiego w Tychach. Przynieśli je tu i wręczali dzieciom m.in. hokeiści GKS Tychy Michael Kolarz i Michał Kotlorz oraz prezes Grzegorz Bednarski. Towarzyszyli im dziennikarze. Do niektórych sal nie można było wchodzić z kamerą (dotyczyło to miejsc, gdzie leżeli najmłodsi pacjenci).

Agnieszka Nickel, dyrektor do spraw administracyjnych szpitala, mówiła nam, że maskotki bardzo się przydadzą. Ich zapas już się bowiem kończył, a dzieci badania laborytoryjne automatycznie kojarzą teraz z możliwością otrzymania zabawki, dlatego gdy tylko znajdą się w gabinecie od razu wyciągają po nie rękę.

Marek Krawczyk, dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach, podziękował klubowi GKS Tychy za przekazanie dzieciom pluszowych maskotek.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here