Hokeiści GKS Tychy wygrali z Cracovią w trzecim meczu play-off

0
Tyszanie (czarne stroje) odnieśli cenne zwycięstwo nad Pasami; fot. kadr TVP Sport

Dziś (15 marca) w Krakowie, w trzecim meczu półfinałowym play-off hokeiści GKS Tychy pokonali Cracovię 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Stan rywalizacji do 4 zwycięstw wynosi 2:1 dla tyszan.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. Wynik otworzyli gospodarze na początku drugiej odsłony meczu. Gola strzelił Jeremy Welsh w 23 minucie gry. Cracovia grała wtedy w przewadze. Na 2:0, w ogromnym zamieszaniu pod bramką GKS-u, podwyższył Jewgienij Sołowjow w 28 minucie.

Rozmiary porażki zmniejszył Paul Szczechura w 34 minucie. Seed z niebieskiej linii wrzucił krążek, a Szczechura przekierował ten strzał do bramki Pasów.

W trzeciej tercji strzelali już tylko tyszanie. Stan meczu wyrównał Bartłomiej Pociecha w 50 minucie. Natomiast Bartłomiej Jeziorski zdobył gola na wagę zwycięstwa sześć sekund przed końcową syreną, wykorzystując błąd bramkarza Cracovii Pieriewozczikowa.

Półfinał play-off: GKS Tychy-Cracovia. Rehabilitacja tyszan