Hokeiści już w półfinale play-off

0
Michael Cichy zdobył dla tyszan dwa gole; fot. Łukasz Sobala/Pressimages.pl

Hokeiści GKS Tychy w czwartym meczu ćwierćfinałowym pokonali KH Energę Toruń 4:0 i jako pierwsi zameldowali się w półfinale play-off Polskiej Hokej Ligi.

Mecz w Toruniu GKS rozegrał w pełni kontrolując jego przebieg. W dziesiątej minucie pierwszego gola strzelił Michael Cichy. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Alex Szczechura efektownym strzałem z okolic bulika. Tyszanie grali wtedy w przewadze.

W ostatniej minucie drugiej tercji drugiego swojego gola, a trzeciego w dla GKS-u, zdobył Cichy. W ostatniej odsłonie przewagę GKS zwiększył Bartłomiej Jeziorski, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie i wepchnął krążek do bramki torunian.

Tyszanie jako pierwsi zameldowali się w półfinale Polskiej Hokej Ligi. Podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego czeka dwutygodniowa przerwa.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
0:1 Michael Cichy – Alex Szczechura – Filip Komorski (9:46) 5/4
0:2 Alex Szczechura – Alexandr Yeronau – Filip Komorski (12:14) 5/4
0:3 Michael Cichy – Alex Szczechura – Christian Mroczkowski (39:12)
0:4 Bartłomiej Jeziorski – Bartosz Ciura (42:08) 5/4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Novajovsky, Yeronau, Klimenko, Trukhno, Komorski – Kotlorz, Bizacki, Witecki, Galant, Yafimenka – Bryk, Ciura, Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Bagiński, Kolarz, Gościński, Rzeszutko, Jeziorski.