Honorowy tytuł Lady D. dla dwóch tyszanek

0
fot. Ewa Grudniok/UM Tychy
Reklama

Dzisiaj (19 lipca) dwie tyszanki Zuzanna Broda i Magdalena Kulus odebrały w Urzędzie Miasta wyróżnienia przyznane im w konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek organizowanym przez senatora RP Marka Plurę. Celem konkursu jest uhonorowanie kobiet, które mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, pierwszy konkurs Lady D. odbył się w 2002 r. w Katowicach, od 2012 r. nosi imię Krystyny Bochenek. Wyróżnione obecnie tyszanki to Zuzanna Broda i Magdalena Kulus. Obie panie poruszają się na wózkach inwalidzkich.

– Od 19 lat honorowym tytułem Lady D. wyróżniamy kobiety z naszego regionu, które mimo swoich ograniczeń są aktywne w różnych dziedzinach życia – mówi senator Marek Plura. – Nagrodzone 19 lipca tyszanki z powodzeniem realizują swoje pasje. To godne podziwu, bo wiem, że wymaga to wiele pracy i poświęcenia.

– Zuzanna Broda z powodzeniem bierze udział w biegach i półmaratonach – informuje Ewa Grudniok. – W swojej sportowej karierze starowała także w mityngach i zawodach pływackich. Natomiast Magdalena Kulus od ponad dziesięciu lat związana jest zawodowo z Urzędem Miasta Tychy, gdzie zajmuje się promocją. Poza tym pracuje jako dziennikarka, korektorka i copywriterka. W latach 2007-2015 prowadziła blog o swoim psie asystencie pt. „Blondyn i Blondyna”, który później został wydany w formie książki w serii „Monika Szwaja poleca”. Poza tym jest autorką powieści „Nie tylko o łajdakach” i trzech książek dla dzieci – „Cykor”, „Raptus”, „Tyszaki”.

– Gratuluję obu laureatkom- mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów do spraw społecznych. – Jesteśmy dumni, że mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wyróżnione panie odnoszą sukcesy i stawiają sobie kolejne cele. Niepełnosprawność nigdy nie powinna być barierą dla realizacji celów i marzeń. Zarówno pani Magda, jak i pani Zuzanna każdego dnia to udowadniają.

Reklama

W ramach konkursu Lady D. przyznano wyróżnienia w pięciu głównych kategoriach: „Aktywność zawodowa”, „Aktywność społeczna”, „Kultura i sztuka”, „Sport” i „Dobry start”. Nagrodzone zostały także zwyciężczynie w kategorii powiatów i miast na prawach powiatów. W sumie nagrodzono 27 kobiet z województwa śląskiego. Są to mieszkanki m.in. Bielska-Białej, Bytomia, Gliwic, Jastrzębia Zdroju. Katowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Zabrza i Żor.

(pp)

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here