Idą, idą kolędnicy

0
fot. Powiat Pszczyński

„Idą, idą kolędnicy” to tytuł pastorałki promującej płytę, którą nagrali członkowie zespołu integracyjno-folklorystycznego Folkowianie, działającego w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.

Świąteczna płyta zespołu składa się w sumie z siedmiu pastorałek. Jej tytuł to: „Zrównoważony rozwój życia: OD-czytanie i DO-świadczenie przesłania BOŻEGO NARODZENIA”.

„Idą, idą kolędnicy” promuje krążek. Do pastorałki nakręcony został teledysk z udziałem zespołu oraz uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie, pod opieką dr Natalii Ruman. Teledysk przyjemnie się ogląda. Kolędnicy odwiedzają różne miejsca, m.in. starostwo pszczyńskie, bibliotekę, szkoły.

W teledysku gościnnie wystąpili: starosta pszczyński Paweł Sadza, ks. proboszcz Alojzy Bok z parafii św. Jadwigi na Starej Wsi, ks. Roman Buchta – dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach,  Piotr Cygan – dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie oraz główny koordynator i ambasador projektu PILGRIM na Śląsku, Piotr Kowalski – dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa, Justyna Pisek i Cezary Waluszko z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, Tomasz Głasek – rzecznik Zakładu Karnego w Cieszynie, Tomasz Chorab – dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, uczniowie oraz nauczyciel Zdenek Mruzek z Albrechtova Střední Škola w Czeskim Cieszynie, uczniowie oraz dyrektor Halina Nocoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, studenci oraz prodziekan Bogusław Dziadzia z Wyiału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Realizacja przedsięwzięcia odbyła się w ramach projektu PILGRIM.

(r), źródło: Powiat Pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here