Idealna sukienka na wesele, czyli jaka?

0
Reklama

Poszukujesz sukienki na wesele, jednak nie wiesz, która będzie dla Ciebie odpowiednia? Możliwości masz naprawdę wiele, jednak pamiętaj o dress codzie. Weź pod uwagę również pogodę czy miejsce, w którym odbędzie się uroczystość, a także swój styl i ulubiony fason!

Co mówi nam dress code? Podstawowe zasady

Najwygodniejszą sytuacją jest ta, w której to państwo młodzi sami określają, jaki preferują strój gości. Jeśli jednak nie dostałaś żadnej informacji, możesz zastosować się do podstawowych zasad dress codeu. Przede wszystkim żaden gość nie powinien przyćmić panny młodej. To jej wielki dzień. Należy więc zrezygnować z całych białych sukienek.

Dress code wyklucza również wszelkie krzykliwe, rzucające się w oczy kolory i wzory. Sukienka na wesele powinna być elegancka i ciekawa, jednak nie należy zapominać o umiarze. Jeśli poszukujesz ciekawej propozycji, koniecznie odwiedź sklep Oh Yes. Znajdziesz w nim zarówno sukienki na wesele, jak i wiele więcej ciekawych modeli. Z pewnością coś wpadnie Ci w oko!

Czarna sukienka na wesele — tak czy nie?

Czarne sukienki na weselu wzbudzają wiele kontrowersji. Przyjęło się, że kolor czarny przeznaczony jest głównie dla okazji żałobnych. Wesele takim wydarzeniem nie jest. Jeśli czujesz się dobrze w kolorze czarnym, a Twoja wymarzona kreacja wcale nie przypomina tej żałobnej, być może dobrym pomysłem będzie konsultacja z panną młodą. Nie każdy chce unikać ciemnych kolorów na swoim weselu, a to, że bierzesz pod uwagę uczucia panny młodej, z pewnością zostanie docenione!

Reklama

Wybierz kreację, która będzie Ci się podobać, ale będzie jednocześnie wygodna i komfortowa. Jeśli panna młoda nie będzie mieć nic przeciwko, może również dominować czarny kolor.

Okoliczności i ich znaczenie

Przy wyborze sukienki na wesele weź również pod uwagę towarzyszące uroczystości okoliczności. Duże znaczenie ma m.in. pogoda – w gorące, słoneczne dni chętniej ubieramy przewiewne i lekkie sukienki. Uchronią nas one również przed zbyt wysoką temperaturą, która może panować na sali w przypadku sporej ilości gości. Jeśli wesele organizowane jest późnym latem lub jesienią, dobrym pomysłem może być również sukienka z długimi rękawkami.

Miejsce, w którym odbędzie się wesele, również nie pozostaje bez znaczenia. Niektóre pary preferują nietypowe miejscówki i uroczystości, choć ekstremalne warunki, które miałyby znaczący wpływ na wybór kreacji, zdarzają się jednak rzadko.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here