IMiGW ostrzega m.in. przed silnym wiatrem, obfitymi opadami deszczu, gradem

0
Tychy, IMiGW ostrzega: nadciąga burza; fot. ZB
Reklama

Wieczór 8 lipca i noc z 8 na 9 lipca zapowiadają się bardzo niespokojnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym z prędkością 100 km/h, obfitymi opadami deszczu, gradem, wysoką temperaturą powietrza.

Wieczorem i nocą nad Tychami, powiatami mikołowskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim, jak i nad całym województwem śląskim oraz prawie całą Polską  prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 45 mm (czyli od 35 do 45 litrów na metr kwadratowy) i porywy wiatru do 100 km/h; miejscami spadnie grad – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognoza ta opracowana przez Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ważna jest do 9 lipca do godz. 8.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk w podanym czasie wynosi 85 proc.

Burze nie obniżą znacząco temperatury powietrza. 9 lipca (przynajmniej do godz. 18.00) BPM przewiduje w naszym rejonie upał od 30 do 32 stopni Celsjusza (temperatura minimalna w nocy z 8 na 9 lipca  – od 17 do 20 stopni Celsjusza). Prawdopodobieństwo wystąpienia upału oszacowano na 90 proc.

(pp)

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here