Imprezy na Dzień Dziecka

0

W dniach 30 maja–3 czerwca w Tychach zaplanowano szereg festynów z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje przygotował Teatr Mały, Miejskie Centrum Kultury oraz dzielnice Urbanowice i Czułów.

W środę 30 maja od godz. 17.00 w Klubie Urbanowice MCK Dzień Dziecka upłynie pod znakiem Jasia i Małgosi w nietypowym wydaniu. Organizatorzy zapraszają na przedstawienie „Jaś i Małgosia – pofyrtana historia” w wykonaniu Fabryki Kultury. Na wszystkie dzieci czekać będzie w tym dniu mnóstwo atrakcji: warsztaty, animacje, gry i zabawy.

W piątek 1 czerwca od godz. 15.00 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Bohaterów Warszawy) odbędzie się impreza pod hasłem „Zabawy naszych rodziców”. Uczestnicy przeniosą się w przeszłość, aby pokazać najmłodszym jak świetnie bawić się bez komputerów, kablówki czy telewizora. Dzięki współpracy z kreatywnymi instytucjami edukacyjnymi, w otoczeniu przyrody zapowiada się iście epicka zabawa.

Program:
15.00 – premiera książki „Przygody zbója Barubara” (projekt realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury), napisanej przez tyszanina Bartłomieja Szymczyka oraz wspólne czytanie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
16.00 -spektakl „Piraci” w wykonaniu Fabryka Kultury.
17.00 – tańce ludowe z Kapelą Fedaków.
Na dzieci czekają zdrowe smakołyki, harcerskie klimaty, a ponadto zajęcia plastyczne, ceramiczne, przyrodnicze i recyclingowe. Nie zabraknie również tajemniczej postaci Barubara.

W sobotę 2 czerwca w dzielnicy Czułów na placu Ryguły od godz. 16.00 na najmłodszych czekać będą dmuchańce, malowanie buziek i balonowe ZOO! Zabawy dla najmłodszych poprowadzi wodzirej Przemek, a o 18.00 najmłodszym otrzymają prezenty.

W niedzielę 3 czerwca od godz. 15.00 Dzień Dziecka odbędzie się na dziedzińcu Teatru Małego.

Program:
15.00 „Lokomotywa” wg Juliana Tuwima w wykonaniu Teatru Ruchu i Pantomimy Toumbas – MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.
16.00 „Plastusiowy pamiętnik i plamy” – bajka teatrzyku Prym Art.
17.00 „Bajkowy świat Smerfów” – interaktywny program dla dzieci z udziałem Smerfów, które przywitają dzieci w smerfnej wiosce. Podczas zabawy dzieci będą miały okazję rozwiązać zagadki Ważniaka, zmagać się w zawodach Osiłka, rozpoznać imiona Smerfów ukryte w smerfnej piosence zgadywance. Czeka je również wyprawa do smerfnego lasu, podczas której będą musieli umknąć Gargamelowi oraz Klakierowi i wiele innych ciekawych przygód.
(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here