Inauguracja sezonu w Teatrze Małym

0
Scena ze sztuki "Metoda". W rolach głównych m.in. Maria Seweryn i Rafał Mohr; fot. materiały Teatru Małego

Teatr Mały w Tychach poinformował, że 18 września inauguruje sezon 2020/2021. Tego dnia w ramach Sceny Konesera przedstawiony zostanie spektakl pt. „Metoda” z Marią Seweryn i Rafałem Mohrem. Dzień później w cyklu Scena Młodego Widza pokazana zostanie sztuka lalkowa pt. „Władca Skarpetek”.

„Metoda” to pierwsza sztuka hiszpańskiego dramaturga Jordiego Galcerána prezentowana na scenach polskich. To też kolejne spojrzenie na zdehumanizowany świat nowoczesnej korporacji. Cztery osoby zamknięte w jednym pomieszczeniu podlegają serii testów (określanych jako metoda Grönholma), służących wyselekcjonowaniu – metodą „doboru naturalnego” – najlepszych pracowników.

To historia o agresji, o konformizmie, o pędzie do sukcesu za wszelką cenę… A przede wszystkim o manipulacjach, jakim podlegamy w zglobalizowanym świecie, co gorsza: zgadzamy się na nie – dla pieniędzy. Wstrząsająca groteska o naszej codzienności.

„Metodę” na deskach tyskiego teatru o godz. 18.00 przedstawią aktorzy Teatru Polonia w Warszawie. Spektakl reżyseruje Piotr Łazarkiewicz. W rolach głównych m.in. Maria Seweryn i Rafał Mohr. Bilety w cenie 65 zł.

Dzień później – 19 sierpnia dwukrotnie (godz. 14.00 i 16.00), w ramach Sceny Młodego Widza, będzie można obejrzeć sztukę dla dzieci pt. „Władca Skarpetek” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Bilety kosztują 20 i 25 zł.

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Scena ze spektaklu „Władca Skarpetek”; fot. materiały Teatru Małego

Mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę, aby ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.
(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here