IV Festiwal Słowa Logos Fest: edycja Młynarski

0
Renata Przemyk; fot. A. Powierza
Reklama

W dniach 16-20 maja w Tychach odbędzie się IV Festiwal Słowa LOGOS FEST: edycja Młynarski. Nie zabraknie gwiazd. Wystąpi Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk i Krystyna Janda.

Tegoroczna impreza będzie poświęcona twórczości zmarłego w zeszłym roku Wojciecha Młynarskiego – niekwestionowanego mistrza słowa, króla anegdoty, autora formy określanej mianem felietonu estradowego, którego najcenniejszym elementem była zaskakująca pointa. Był autorem tekstów śpiewanych przez siebie i największe osobowości polskiej sceny muzycznej.

W środę 16 maja o godz. 17.30 w Mediatece zaplanowano wieczór kabaretowy Andrzeja Poniedzielskiego, poety, twórcy teatralnego, aktora i autora ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek, m.in. dla Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki i Grzegorza Turnaua. W programie kabaretowym Poniedzielskiego nie zabraknie inteligentnego humoru, satyry, piosenek o tematyce: kobieta, relacja kobieta-mężczyzna i szczęście. Bilety: 50 zł.

Reklama

W czwartek 17 maja o godz. 18.30 w Teatrze Małym odbędzie się recital pt. „Nie tylko o miłości” w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, który wielokrotnie współpracował z Młynarskim, m.in. w ramach widowiska pt. „Trzy elementy” w reżyserii Magdy Umer. W Tychach Zamachowski zaśpiewa swoje utwory, a także piosenki patrona tegorocznej edycji festiwalu. W koncercie usłyszymy również utwory autorstwa Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej. Aktorowi towarzyszyć będzie na scenie pianista i aranżer Roman Hudaszek.

W piątek 18 maja o godz. 18.30 w Teatrze Małym odbędzie się koncert pt. „Twarz wróćmy słowu. Absolutnie!”. Piosenki Wojciecha Młynarskiego wykonają związani z tyską sceną artystyczną: Ewa Buczkowska, Klaudia Walencik, Paweł Drzewiecki, Krzysztof Kulbicki, a gościnnie Renata Przemyk – jedna z najwybitniejszych interpretatorek piosenki literackiej, która nigdy dotychczas nie wykonywała jeszcze utworów Młynarskiego. W Tychach artystka zaśpiewa m.in. „Jeszcze w zielone gramy”. Akompaniował będzie Acoustic Quartet (muzycy AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy). Koncert jest produkcją festiwalową w reżyserii Pawła Drzewieckiego, dyrektora MCK. Bilety: 65 zł.

W niedzielę 20 maja o godz. 18.00 w Mediatece odbędzie się koncert „Piosenki z teatru” w wykonaniu Krystyny Jandy z zespołem. Usłyszymy piosenki w tłumaczeniach Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, a także utwory z trzech przedstawień teatralnych – „Białej bluzki” Agnieszki Osieckiej, „Kobiety zawiedzionej” Simone de Beauvoir oraz „Marleny” – opowieści o Marlenie Dietrich. Bilet: 85 zł.

W ramach festiwalu LOGOS FEST odbędzie się również szereg wydarzeń, których celem jest dbanie o piękno słowa mówionego, co wydaje się szczególnie ważne w dobie kryzysu języka. Organizatorzy zapraszają na turniej recytatorski, mistrzostwa w scrabble, lekcje czytania i pokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”, poświęconego życiu i twórczości patrona tegorocznej edycji imprezy. Pełny program tutaj.

Punkty sprzedaży biletów: kasy Teatru Małego i Miejskiego Centrum Kultury (poniedziałek – piątek, w godz. 12.00-17.00) oraz na stronie Biletyna.pl.
(JJ)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here