Jak dobrze wybrać klinikę medycyny estetycznej

0
Reklama

Zabieg, po którym zachowujemy swój naturalny wygląd to najtrudniejszy do osiągnięcia cel w medycynie estetycznej. Jednak jeśli decydujemy się na odwiedziny kliniki medycyny estetycznej szukajmy takiej, która w podejściu do pacjenta kieruje się właśnie takim mottem, a nie bezkrytycznie spełnia oczekiwania klienta.

W powszechnym odbiorze medycyna estetyczna często kojarzy się stereotypowo, poprzez pryzmat zabiegów plastycznych, którym poddają się celebryci. Te zabiegi bywają różne w skutkach i budzą czasem skrajne odczucia. Tymczasem w ogromnej większości przypadków medycyna estetyczna pomaga poprawić w naszym wyglądzie nie tylko skutki upływu czasu, ale naturalne defekty naszego wyglądu. W takich przypadkach zabieg usuwa nie tylko niedomagania fizyczne, ale i psychiczne – poczucie wstydu czy braku własnej wartości.

Zabieg medycyny estetycznej, po którym zachowujemy swój naturalny wygląd to najtrudniejszy do osiągnięcia cel w medycynie estetycznej. Jednak jeśli decydujemy się na odwiedziny kliniki medycyny estetycznej szukajmy takiej, która w podejściu do pacjenta kieruje się właśnie takim mottem, a nie bezkrytycznie spełnia oczekiwania klienta.

Czym jest medycyna estetyczna?

W odróżnieniu od innych nauk medycznych zajmuje się człowiekiem zdrowym, a jej zasadnicze zadanie polega na poprawieniu komfortu i jakości życia. Dlatego została nazwana medicine du bien-etre, czyli medycyną dobrego samopoczucia. Same słowo estetyka pochodzi od greckiego słowa aisthesis, oznaczającego poczucie lub umiłowanie.

Medycyna estetyczna współtworzy medycynę anti-aging (przeciwstarzeniową), uzupełnia jej wiedzę i profilaktykę o ładny wygląd i przeciwdziała starzeniu się skóry. To zazwyczaj mało inwazyjne zabiegi. Czas ich wykonywania zazwyczaj nie przekracza godziny, a zaraz po nich można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Wielkim plusem jest odwracalność wykonanych zmian oraz naturalny efekt końcowy.

Reklama

Pomagają rozwiązać takie problemy jak: blizny, cellulit, łysienie, lekka nadwaga, przebarwienia, rozstępy, trądzik i zmarszczki.

Trzy główne zasady medycyny anti-aging to: zapobieganie – przy pomocy preparatów zawierających antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki; korygowanie – dzięki kuracjom korygującym uszkodzenia skóry i chronienie – stosowanie preparatów z filtrami UVA i UVB. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: https://naturallook.com.pl/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki

Komfort, jakość i bezpieczeństwo

Sprawdźmy czy wszystkie oferowane zabiegi wykonuje lekarz na podstawie kwalifikacji do zabiegu. Dowiedźmy się czy zabiegi przeprowadzane są w najwyższym standardzie aseptyki i przy użyciu preparatów o sprawdzonej jakości. Zapytajmy jakie są stosowane procedury uśmierzania bólu. Ważne też jest czy klinika zapewnia lekarską opiekę pozabiegową i daje szczegółowe zalecenia.

Doświadczenie i profesjonalizm

Warto sprawdzić jak długo klinika funkcjonuje na rynku. Jak wygląda jej siedziba i jakimi urządzeniami zabiegowymi dysponuje. Oczywiście najważniejsza jest kadra i jej doświadczenie. Pamiętajmy wreszcie, że niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością usług.

Szeroka oferta zabiegów

Jeśli planujemy zainwestować w poprawę swojego wyglądu i samopoczucia sprawdźmy jaka szeroka jest oferta kliniki. Poza nowoczesnymi i skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej: upiększającymi, oczyszczającymi, regenerującymi, zapobiegającymi starzeniu oraz modelującymi sylwetkę, mogą to być usługi kosmetyczne, np. mikrodermabrazja, różnego rodzaju peelingi, mezoterapia skóry głowy (hamująca procesy prowadzące do utraty włosów), oxybrazja czy depilacja, a nawet stylizacja paznokci, regulacja brwi i rzęs czy makijaż permanentny.

Peeling medyczny

Wybrane zabiegi medycyny estetycznej

Usuwanie zmarszczek toksyną typu A – zabieg zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się istniejących już zmarszczek. To krótki i bezbolesny zabieg. Efekty są szybko widoczne, utrzymują się od 4 do 7 miesięcy.

Wypełniacze – oparte na kwasie hialuronowym. Przeznaczone są do wypełnienia m.in. zmarszczek statycznych czy fałd nosowo-wargowych.

Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu specjalnych mieszanek (koktajli), które zawierają substancje lecznicze, nawilżające i odżywiające. Ból jest praktycznie nieodczuwalny, ale można go jeszcze zmniejszyć za pomocą maści z lidokainą.

Mezoterapia bezigłowa – to nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej występującej w postaci impulsów.

Nici hialuronowe – iniekcje przeprowadzone za pomocą kwasu hialuronowego, w miejsce powstawania zmarszczek, zwiotczałej i wiszącej skóry.

Powiększanie ust – za pomocą kwasu hialuronowego można je uwydatnić, poprawić kontur, nawilżyć oraz spłycić zmarszczki wokół ust.

Hydrobalans – odbudowuje i odnawia skórę całego ciała, w szczególności miejsca „trudne do poprawy”, m.in.: skóra szyi, dekoltu, okolice ust.

Peelingi medyczne – przeznaczone są do leczenia poważniejszych zaburzeń funkcjonowania skóry. Używa się w nich związków chemicznych np. kwasów owocowych.

Mikrodembrazja – mechaniczna metoda złuszczania naskórka, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do oczekiwanego rezultatu. Skóra staje się gładka, elastyczna, młodsza i jaśniejsza. Efekty widoczne są natychmiast zarówno w wizualnej, jak i dotykowej ocenie.

Wolumetria twarzy (lifting wolumetryczny) – to korekta objętości tkanek twarzy oraz różnych jej wad i defektów.

Leczenie nadpotliwości – w gruczoły potowe śródskórne wstrzykiwanie są odpowiednie preparaty, co prowadzi do hamowania wydzielania potu.

Nici PDO – eliminują drobne zmarszczki i spłycają głębokie, poprawiają elastyczność skóry oraz opóźniają procesy starzenia.

Fala RF – skraca włókna kolagenowe i stymuluje ich wzrost.

Hydradermabrazja – natychmiastowo oczyszcza i nawilża skórę.

Plazma – pozwala usuwać zmiany oraz minimalizować zmarszczki. Nieoceniona w blefaroplastyce.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonać w danym wieku?

Dwudziestolatki plus
Problemy: trądzik młodzieńczy (przy tłustej cerze), pierwsze zmarszczki mimiczne przy suchej skórze), cienie pod oczami.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, (na widoczne zmarszczki mimiczne), mezoterapia kwasem HA (dla skóry cienkiej), peelingi medyczne (dla skóry tłustej), wypełniacze na cienie pod oczami lub do powiększenia ust.

Trzydziestolatki plus
Problemy: coraz bardziej widoczne zmarszczki, przebarwienia, problemy naczynkowe.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, mezoterapia, nici PDO, regularne peelingi medyczne, wypełnienia kwasem HA.

Czterdziestolatki plus
Problemy: niska elastyczność skóry, wyraźne bruzdy i „chomiki”. Objawy fotostarzenia oraz zbyt przesuszona skóra.
Zabiegi: usuwanie zmarszczek toksyną, mezoterapia, peelingi medyczne, wypełnienia wolumetryczne, nici hialuronowe.

Pięćdziesięciolatki plus
Problemy: widoczny zanik tkanki tłuszczowej w obrębie policzków i skroni, głębokie bruzdy, „chomiki”. Opadające kąciki ust i brwi. Mocno przesuszona skóra.
Zabiegi: Wypełnienia kwasem HA, wolumetria twarzy, nici hialuronowe, mezoterapia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj