Jak działa wyszukiwarka odpadów

0

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, opakowanie po mleku czy drzwi po remoncie – lista kłopotliwych odpadów może być długa. By pomóc mieszkańcom dobrze segregować odpady w Tychach uruchomiono specjalną wyszukiwarkę – informuje Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Wyszukiwarka jest dostępna na stronach: umtychy.pl, master.tychy.pl oraz w aplikacji mobilnej EcoHarmonogram (iOs, Android). Jak działa?

Wchodzimy na stronę wyszukiwarki bądź w aplikację mobilną, wpisujemy nazwę odpadu w wyszukiwarce – przekieruje nas ona od razu do odpowiedniej lokalizacji:
• do pojemnika/worka,
• miejsca, do którego można dostarczyć odpad – np. PSZOK, zakładu unieszkodliwiania odpadów,
• wskaże sposób segregacji (np. odbiór w ramach zbiórki mobilnej zgodnie z harmonogramem w przypadku zabudowy jednorodzinnej, odbiór z altany śmietnikowej w przypadku zabudowy wielorodzinnej).

Dodatkowo za pomocą wyszukiwarki można się dowiedzieć się więcej na temat zasad selektywnej zbiórki odpadów w mieście.

Co jeśli wyszukiwarka nie znalazła wpisanej przez nas pozycji? Wtedy taki odpad możemy dodać przez formatkę „Zgłoś brakujący odpad”, która wyświetli nam się w polu wynikowym wyszukiwarki.

– Wyszukiwarka została opracowana na potrzeby wszystkich mieszkańców Tychów – zarówno osób mieszkających w domach prywatnych, jak i dla mieszkańców bloków. Narzędzie to pomaga segregować odpady i jest zgodne z obowiązującym system segregacji w Tychach – mówi Małgorzata Ryt ze spółki Master Odpady i Energia.

Jak informuje Ewa Grudniok, baza odpadów ujętych w wyszukiwarce liczy ponad 13 tysięcy pozycji i cały czas jest uzupełniana o nowe obiekty.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here