Jak kupować okna?

0

Wykończenie domu jest etapem budowy, który najbardziej cieszy inwestora. Jedną z trudniejszych decyzji na tym etapie (i nie najtańszych) jest wybór odpowiednich okien. Inwestorzy stają przed wyborem: okna PCV czy drewniane?

Różnorodność kolorystyczna oklein ramy okien PCV, pozwala na swobodę w dopasowaniu okna do wyglądu budynku.

Z kolei okna drewniane są eleganckim rozwiązaniem, doskonale wpisującym się w dworkowy klimat. Często kojarzone są z tymi sprzed kilkunastu lat, o nie najlepszej jakości. Jednak nowoczesne okna drewniane mają parametry porównywalne z oknami plastikowymi.

Kolejnym krokiem podczas zakupu okien jest znalezienie odpowiedniego salonu. Mikea jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży okien. Sprzedawcy tej firmy przekazują klientowi wiedzę dotyczącą okien w sposób zrozumiały i merytoryczny.

Nowoczesne okna powinny cechować się bardzo dobrą szczelnością. Parametrem opisującym właśnie tę właściwość jest współczynnik przepuszczalności ciepła. Im niższy współczynnik, tym większa szczelność okna. Rodzaj i wielkość okna odgrywa dość istotną rolę. Pod uwagę musimy wziąć również sposób otwierania się okna. Cena w dużej części zależy właśnie od tych czynników.

Nie ma już większego znaczenia czy okna mają wymiar „typowy”, czy nie. Wyceniane są indywidualnie. Podobnie jest z funkcjonalnością okna. Sposób otwierania, np. okien dachowych, w znacznej części kształtuje ich cenę.

Trzeba pamiętać o tym, że bez profesjonalnego montażu, nawet najdroższe i najlepiej wykonane okna tracą swoje właściwości. Okna dostępne w firmie Mikea montowane są przez fachowców, dzięki temu gwarantowane jest zachowanie wszystkich parametrów i komfort użytkowania. Mikea zapewnia: bezpłatny obmiar, demontaż starej stolarki
montaż zakupionej w salonie stolarki, montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych oraz obróbkę tynkarską ościeży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here