Jak łatwo pozbyć się gruzu?

0
Reklama

Gruz po pracach wyburzeniowych, remontowych czy budowlanych jest często problemem, z którym nie wiemy, jak sobie poradzić. Jak można pozbyć się gruzu? Istnieją trzy sposoby. Przyglądamy się im bliżej i polecamy te najlepsze.

1. Przekazanie gruzu do PSZOK-u

Osoby prywatne, które mają gruz w niewielkich ilościach, które wskazują na prace w domu czy mieszkaniu, mają prawo oddać go do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK-i działają w każdym większym mieście oraz w gminach. Przyjmują różne typy odpadów od osób opłacających systematycznie rachunki za odbiór śmieci. Odpadki można oddać bez opłat, jednak należy dostarczyć je do PSZOK-u we własnym zakresie, co często jest problemem. W mniejszych miejscowościach punkty są też otwarte w wybranych dniach i godzinach, co może być dodatkową przeszkodą. Gdy zatem skorzystanie z usług PSZOK-u nie jest możliwe, można wybrać także inne opcje, aby pozbyć się odpadków zgodnie z przepisami.

2. Zamówienie usługi wywozu gruzu

Na terenie całego kraju działają firmy zajmujące się wywozem gruzu. Zapewniają one swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje wywóz gruzu Gliwice to jedno z miast, gdzie też można ją zamówić. Usługa polega na odbiorze gruzu z wskazanego miejsca. Pracownicy firmy mogą również załadować go do samochodu, który następnie wywozi go do punktu, gdzie jest on poddawany utylizacji. To najwygodniejsza opcja, gdy gruzu jest sporo, nie mamy czasu na jego samodzielne usunięcie. Koszty rozpoczynają się od około 500 złotych, ale zależne są od ilości odpadów oraz od lokalizacji klienta, dlatego wyceniane są one indywidualnie na podstawie tych czynników. Aby poznać koszty, najlepiej skontaktować się z firmą świadczącą usługi wywozu odpadów.

3. Wynajem kontenera na gruz

Trzecia opcja, aby pozbyć się zalegającego gruzu, to wynajęcie kontenera. Jest ona tańsza niż zamówienie usługi jego wywozu z pomocą pracowników – tutaj gruz trzeba jednak załadować samodzielnie do podstawionego pod wskazany adres kontenera. Koszty rozpoczynają się już od około 200 złotych w przypadku najmniejszych kontenerów, natomiast kończą się na ponad 1500 złotych za te największe. Zamówienie kontenera na gruz najlepiej sprawdza się wtedy, gdy klient ma czas na samodzielne załadowanie odpadów do pojemnika, a także wtedy, gdy prace remontowe, budowlane czy wyburzeniowe są w toku, dlatego można na bieżąco usuwać powstałe odpady do wynajętego kontenera. Zapełniony kontener może być odebrany we wskazanym terminie lub po kontakcie z firmą.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj