Jak najtaniej wysłać pieniądze za granicę?

0

Przelewy międzynarodowe to operacje, które zlecamy przy najróżniejszych okazjach – robiąc zakupy w zagranicznym sklepie internetowym, płacąc kontrahentom z innego kraju czy przesyłając rodzinie pieniądze zarobione za granicą. W każdym przypadku liczymy na to, że zaoszczędzimy i znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Szukamy więc najtańszego sposobu na wysyłanie pieniędzy za granicę. Sprawdź, co trzeba wiedzieć, by zyskać jak najwięcej na przelewach zagranicznych.

Na czym polega międzynarodowy przekaz pieniężny?

Świat globalnych płatności, międzynarodowych finansów, wymiany walut i opłat bankowych o zagadkowych nazwach wydaje się bardzo skomplikowany. W rzeczywistości za fachową terminologią kryją się sprawy, które udaje się wyjaśnić prościej. W związku z tym określenie „przelew międzynarodowy” oznacza wysyłkę pieniędzy z jednego kraju i odbiór w drugim. Przykładowo, jeśli pracujesz w Wielkiej Brytanii i chcesz przekazać zarobione środki rodzinie w Polsce, możesz zlecić przelew zagraniczny. Wówczas funty zostaną przeliczone na złotówki (chyba że odbiorca w kraju ma konto walutowe) i trafią do wskazanego celu.

Jaki jest najtańszy sposób na przesłanie pieniędzy za granicę?

Najkorzystniejszą metodą przesyłania środków z jednego kraju do drugiego jest zlecanie obsługi takich operacji pieniężnych firmom wyspecjalizowanym w międzynarodowych transferach. Tacy operatorzy proponują atrakcyjniejsze przeliczniki walut niż banki. Zapewniają przy tym bardziej konkurencyjne stawki i niższe opłaty. Oznacza to, że odbiorca otrzyma więcej pieniędzy. Chociaż również kantory internetowe oferują korzystne przeliczniki walut, często nakładają na operacje wysokie marże, co może być zniechęcające. Zlecanie międzynarodowych przekazów w firmach pośredniczących okaże się zatem znacznie bardziej opłacalne.

Należy pamiętać, że poszczególni operatorzy transakcji mogą przedstawiać bardziej lub mniej korzystne oferty. Trzeba więc ustalić, która firma udostępnia najlepszą opcję dla danego przekazu. Tanie przelewy międzynarodowe zlecisz na stronie https://www.easysend.pl. Masz szansę skorzystać z przekazów obejmujących wiele krajów, w tym popularne kierunki emigracji Polaków.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi firm pośredniczących w międzynarodowych przelewach?

Oprócz korzyści finansowych, takich jak możliwość otrzymania znacznie lepszego kursu wymiany walut niż w banku oraz niski koszt obsługi transferu, pozabankowi operatorzy transakcji realizują przekazy zagraniczne bardzo szybko. Środki mogą trafić do odbiorcy jeszcze tego samego dnia albo nawet w 10 minut. Tani przelew międzynarodowy uda Ci się zlecić wygodnie przez internet. Nie musisz wychodzić z domu ani stać w kolejkach. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i wypełnienie prostego formularza. Co ważne firmy pośredniczące specjalizują się wyłącznie w międzynarodowych przekazach, z kolei banki świadczą szereg różnych usług. W związku z tym pozabankowi pośrednicy mogą skupić się na rozwiązywaniu Twoich problemów dotyczących przesyłania pieniędzy za granicę. Zapewnią też bardziej zindywidualizowaną obsługę.

Jeżeli w przyszłości planujesz wysyłkę środków poza granice naszego kraju albo przesyłanie pieniędzy do Polski podczas pobytu na emigracji, pamiętaj, że najtańszym rozwiązaniem będzie zlecenie przelewu w firmie pośredniczącej. To opcja charakteryzująca się niskimi opłatami, krótkim czasem realizacji, kompleksową obsługą i atrakcyjnymi kursami wymiany walut. Zlecając tani przelew międzynarodowy pozabankowemu operatorowi, prześlesz pieniądze na wskazane konto, unikając zawyżonych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here