Jak namierzyć zgubiony telefon?

0

Chyba wszyscy znamy to uczucie ciepła, które oblewa nasze ciało, kiedy sięgamy do kieszeni, a tam… pustka. Następuje wtedy panika, a ręce się trzęsą. Zgubiliśmy telefon. Sprzęt ten nie jest zbyt wielki, więc naprawdę bardzo łatwo jest nam go zgubić. Nic dziwnego, że się denerwujemy. W końcu w telefonie znajduje się teraz większość naszych danych, bo traktujemy je jak małe komputery. Jak się zachować w sytuacji gdy naprawdę zgubimy telefon? Jak ustrzec się przed wykradzeniem danych? Jak go odnaleźć?

Czy możliwe jest namierzenie telefonu?

Tak, jak najbardziej. Wraz z rozwojem technologii producenci oprogramowania zatroszczyli się o to, abyśmy mieli jakąkolwiek szansę na znalezienie zgubionego urządzenia. W telefonach Apple znajduje się specjalna aplikacja, która pozwoli na namierzenie położenia telefonu. Jak jednak zrobić to w przypadku, gdy mamy telefon z Androidem? Całe szczęście niektórzy pomyśleli o tym, aby stworzyć specjalną aplikację na takie potrzeby. Przykładowa strona, która proponuje takie rozwiązanie, to i-mobi.pl. Wystarczy opłacić dostęp do panelu, a następnie zainstalować specjalną aplikację na telefonie śledzonym, która będzie działała sobie w tle. W panelu paruje się urządzenie i można dokładnie lokalizować położenie telefonii komórkowej. Specjalne mapy pokazują nam gdzie logowało się urządzenie. Dodatkowa opcja jest taka, że możemy również ściągnąć sobie historię połączeń i podejrzeć SMS-y.

Czy lokalizacja telefonu po numerze jest możliwa?

Pewnie teraz całkowicie niektórych zaskoczymy – nie ma takiej możliwości. A przynajmniej typowy Kowalski nie będzie mógł zrobić tego w ten sposób. Namierzanie telefonu po numerze zarezerwowane jest bowiem dla policji i służb specjalnych. Lepiej trzymać się z dala od witryn, które proponują nam takie rozwiązania. Jedyne, co mogą nam zagwarantować, to stratę pieniędzy.

Zgubiliście telefon? Co zrobić dalej?

Nie udało wam się odszukać telefonu? Zadbajcie o to, aby zminimalizować szkody, które nierozerwalnie związane są z jego zagubieniem. Pamiętajcie o tym, aby wylogować się ze wszystkich kont – w tym konta Google i iCloud. Jeśli mieliście połączone z telefonem karty bankowe – jak najszybciej je odłączcie. Nie chcecie bowiem stracić przy okazji wszystkich swoich pieniędzy, prawda? Powinniśmy również jak najszybciej zmienić wszystkie hasła w kontach społecznościowych. Nie chcemy bowiem, aby ktoś miał dostęp do listy naszych znajomych, naszych danych itp. Oczywiście zgubienie telefonu najlepiej jest zgłosić odpowiednim służbom. Dobrze jest również całkowicie zablokować urządzenie.

Warto jednak „zapobiegać, niż leczyć” – dlatego pamiętajcie o tym, aby zainstalować aplikację do śledzenia póki jeszcze nie będzie za późno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here