Jak osuszyć mokre ściany i podłogi

0
Reklama

Bez względu na to, w jak solidnym budynku mieszkamy, zawsze istnieje prawdopodobieństwo nieprzewidzianego zdarzenia w postaci ulewnych deszczów, awarii instalacji hydraulicznej czy uszkodzenia konstrukcji w wyniku generalnego remontu. Takie nieszczęśliwe wypadki z reguły kończą się zalaniem ścian i podłóg, których nie będziemy w stanie osuszyć, wykorzystując proces wietrzenia. Czy zatem istnieją inne, bardziej skuteczne rozwiązania, które pozwolą nam na osuszenie pomieszczenia stosunkowo niskim kosztem? Poniżej przedstawione zostały dwa sposoby – osuszanie podposadzkowe oraz osuszanie kondensacyjne. Czym charakteryzują się oba procesy i który warto wybrać?

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe to sposób na osuszenie ścian i posadzek bez wymogu wykonywania kosztownego i długiego remontu. Do osuszania podposadzkowego wykorzystywane są specjalne urządzenia, których celem jest w pierwszej kolejności wyssanie wody, a następnie wtłoczenie w kolejne warstwy podłogi suchego powietrza. Powietrze osusza ściany i podłogi, eliminując w szybki sposób wilgoć. Są to bardzo wydajne urządzenia, które nie wymagają od nas zbyt dużej ingerencji, gdyż pracuje ono w trybie samoobsługowym.

Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne natomiast to proces, który polega na obniżeniu ogólnego poziomu wilgotności powietrza poprzez skraplanie cieczy zawartej w powietrzu i wyprowadzaniu jej na zewnątrz budynku czy pomieszczenia. Taki proces pozytywnie wpływa na ogólne obniżenie wilgotności powietrza, co decydująco wpływa na szybkość osuszania ścian i podłóg. W tym procesie również wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia – osuszacze kondensacyjne, które zasysają powietrze wilgotne, schładzają je, powodując proces kondensacji, a następnie woda wygenerowana w wyniku tego procesu jest odprowadzana do kanalizacji.

Która metoda osuszania jest bardziej skuteczna?

Obie metody osuszania są bardzo efektywne. Nie można odpowiedzieć na pytanie, która metoda jest lepsza, ponieważ każdą z nich wykorzystuje się w innym celu. Samymi osuszaczami kondensacyjnymi nie bylibyśmy w stanie osuszyć warstw izolacji. Nie ulega wątpliwości, że osuszanie kondensacyjne jest najmniej inwazyjnym sposobem na osuszenie zawilgoconych pomieszczeń ale jego możliwości są ograniczone do suszenia ścian I murów.
Więcej o metodach osuszania zalanych budynków można przeczytać pod adresem:
https://mermar.pl/metody-osuszania-zalanych-pomieszczen

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj