Jak pomalować pokój dziecięcy?

0

Ściany w pokoju dziecięcym mogą być ciekawe. Wystarczy mocny kolor lub ciekawy wzór, by wnętrze zyskało zupełnie nowy charakter. Jak zabrać się do tego typu zadania? Jaką opcję najlepiej wybrać do naszego wnętrza?

Mocny kolor

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które nie lubi nudy. Aby je ożywić, dobrze jest zdecydować się na mocny kolor ścian. Jaką barwę wybrać? Cennym źródłem inspiracji są trendy. Oprócz tego warto sięgnąć po ponadczasową klasykę, taką jak intensywna zieleń czy mocna żółć. Podczas wyboru warto także wziąć pod uwagę pozostałe elementy wyposażenia. Dzięki temu uzyskamy harmonijną aranżację, która będzie cieszyć oko. Jednak nie zapominajmy o osobie, która będzie spędzać w pokoju najwięcej czasu – swoim dziecku. Jeśli jest ono wystarczająco duże, możemy zapytać się go o zdanie lub wspólnie przejrzeć różnego rodzaju inspiracje i dostępne produkty, takie jak te: https://domar.pl/kategorie/pokoj-dzieciecy-mlodziezowy/. Dzięki temu nie tylko wybór będzie prostszy, ale też możemy wykorzystać tę sytuację do zacieśnienia relacji z naszym maluchem.

Różnokolorowe ściany

Aby urozmaicić wnętrze pokoju dziecięcego, możemy zdecydować się na ciekawe połączenia kolorów. Dość popularnym rozwiązaniem są ściany w różnych barwach. Kluczem jest ich odpowiednie dobranie. W pokojach dziecięcych dobrze sprawdzają się mocne kolory połączone z bielą albo szarością. Jednak czasem warto postawić na coś bardziej odważnego. Stylowy błękit i słoneczna żółć, a może przygaszone pastele? Możliwości jest wiele. Nie musimy się też ograniczać do malowania oddzielnych ścian na różne kolory. Ciekawą opcją jest przedzielenie ich poziomo na dwie części, co pozwala stworzyć lekką i ciekawą aranżację. Nietypowym rozwiązaniem są też różnego rodzaju geometryczne przedzielenia. Skośne pomalowanie ściany kolorem sprawia, że pokój dziecięcy wygląda odważnie i nietypowo, co z pewnością spodoba się wielu dzieciom.

Modne wzory

Pokój dziecięcy to miejsce, które często jest wyjątkowe. Możemy w nim zrezygnować z typowych, utartych schematów i sięgnąć po coś odważnego – nawet wtedy, gdy wnętrze utrzymane jest w duchu nowoczesnego minimalizmu. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie ciekawego wzoru na ścianie. Proste ozdobniki możemy wykonać samodzielnie. Dostępnych jest wiele szablonów, które umożliwią nam zastosowanie ciekawych wzorów na ścianie w pokoju dziecka. Dużą popularnością cieszą się także powtarzalne desenie, które możemy zastosować na jednej, ozdobnej ścianie. Część osób może jednak zdecydować się na kreatywny, kolorowy chaos, który doskonale pasuje do dzieci. Ciekawą opcją są również różnego rodzaju napisy – imię dziecka czy proste sentencje, które pasują do jego osobowości lub ulubionych rzeczy – książek czy filmów.

Ciekawe malunki

Coraz częściej możemy spotkać się z ciekawie ozdobionymi pokojami dziecięcymi. Ściana z pięknym malunkiem sprawia, że pomieszczenie staje się wyjątkowe, a także z pewnością sprawiają dużo radości samemu mieszkańcowi pokoju. Najprostsze ozdobniki, oparte na geometrycznych kształtach lub minimalistycznych konturach, możemy wykonać samodzielnie. Co, jednak jeśli marzy nam się wyjątkowy, szczegółowy, artystyczny malunek? Najlepiej jest w takiej sytuacji zwrócić się do profesjonalisty. Z pewnością stworzy on obrazek, który będzie piękny i kreatywny. Malunek na ścianie to także dobry sposób na podkreślenie pasji, hobby czy zainteresowań dziecka. Ściana z wizerunkiem dinozaurów, malunek auta, księżniczki, a może ogród pełen kwiatów? Możliwości jest wiele i dobrze jest odpowiednio i kreatywnie je wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here