Jak postępują remonty ulic na bieruńskiej starówce

0
Ulice na bieruńskiej starówce są remontowane; fot. UM Bieruń
Reklama

Od czerwca br. trwa kompleksowa przebudowa czterech dróg w obrębie miejskiej starówki: ks. Kudery, ks. Trochy, ks. Macierzyńskiego i Wylotowej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej. Urząd Miejski w Bieruniu poinformował o stanie tych prac.

Inwestycja swym zakresem obejmuje wymianę konstrukcji oraz nawierzchni dróg i chodników, budowę ścieżki rowerowej (wzdłuż części ul. Wylotowej oraz po starym śladzie tej drogi), przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, budowę własnej sieci oświetlenia ulicznego (włączonej w zintegrowany system zarządzania oświetleniem, opartej o oprawy typu LED), roboty teletechniczne wraz infrastrukturą towarzyszącą.

Fot. UM Bieruń

Jak informuje Edyta Mitoraj z Urzędu Miejskiego w Bieruniu, obecnie zakończono roboty wodociągowe wykonywane przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, a realizowane są:

• ul. Wylotowa- trwają roboty drogowe związane z układaniem krawężników i obrzeży od ronda w stronę ul. ks. Trochy,

Reklama

• ul. ks. Trochy- trwają prace związane z kanalizacją deszczową,

• ul. ks. Kudery- realizowane jest wykonywanie korytowania pod podbudowę drogi,

• ul. ks. Macierzyńskiego- na ukończeniu prace związane z kanalizacją deszczową oraz roboty związane z podbudową drogi.

Planowany termin zakończenia prac to 23 listopada br. Na to zadanie Bieruń otrzymał najwyższe możliwe do uzyskania wsparcie finansowe w wysokości 3 mln zł z budżetu państwa, z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całkowity koszt prowadzonych prac wyniesie ok. 9 mln zł.

Fot. UM Bieruń
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here