Jak w dominie [zdjęcia z karambolu]

0
fot. KPP Pszczyna

Jak w dominie uderzały w siebie samochody na pszczyńskim odcinku „jedynki” w piątkowy wieczór (5.10).

W rejonie zjazdu z północnej obwodnicy miasta na pasie w kierunku Bielska-Białej doszło do kolizji 7 samochodów, co spowodowało niemałe utrudnienia w ruchu. Informowaliśmy o tym bezpośrednio po zdarzeniu.

Co się stało? Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jednego z samochodów najechał na tył znajdującego się na prawym pasie forda focusa, a następnie uderzył w tył jadącego sąsiednim pasem audi A3, wcześniej ocierając jeszcze o bok poruszającego się lewym pasem, za wymienionym audi, mercedesa vito. Uderzone samochody kontynuowały efekt domina i następne w kolejce były jadące lewym pasem: alfa romeo, fiat 500 i ford C-Max.

Poza kierowcami wymienionymi samochodami podróżowało w sumie 7 pasażerów, w tym dwójka dzieci. Szczęśliwie nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

„To wydarzenie pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego. W tym przypadku obyło się bez ofiar. Nie zawsze jednak kończy się na zgniecionych karoseriach kilku aut czy kilkugodzinnym utknięciu w korku” – podaje policja i apeluje o ostrożność.

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here