Jak wybrać samochód tani w codziennej eksploatacji – sprawdź na co zwrócić uwagę

1

Są osoby pragnące posiadać samochód z wysokiej półki, taki, na który inni będą reagować podziwem. Nieważna cena i koszty utrzymania – najistotniejsze, aby spełnić swoje marzenie. Większość jednak nie ma takich planów i wybiera nieskomplikowany, mały i co najważniejsze – tani w codziennej eksploatacji pojazd. Jeśli i my taki chcemy kupić, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę i poznać modele, które są warte polecenia.

Samochód – korzyści i niedogodności

Nasze miasta są pełne samochodów, co widać po zakorkowanych ulicach, zatłoczonych parkingach, po nerwowości kierowców w godzinach szczytów, którzy ochoczo używają klaksonów. Mimo tych przeciwności nikt nie ma wątpliwości, że samochód to nie tylko wygoda, ale i nierzadko oszczędność czasu. To pewność, że w dane miejsce dojedziemy na czas, bo ewentualne problemy na drodze można wcześniej uwzględnić, ustalając trasę, korzystając z GPS-a.

Z drugiej strony samochód to koszty, nie tylko związane z częstymi wizytami na stacji paliw i regularnymi naprawami, ale również związane z opłatami za ubezpieczenie OC i AC (jeśli oczywiście zdecydujemy się na Autocasco). Pamiętajmy, że mniejsza pojemność silnika, tym niższy koszt ubezpieczenia, choć dochodzą tu inne czynniki (jak wiek kierowcy, stan cywilny itd.), więc najłatwiej to obliczyć korzystając z kalkulatora, który znajdziemy pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/.

Auto używane – jak sprawdzić, czy będzie tanie w eksploatacji?

Bardzo często decydujemy się na samochód używany, bo nowe są nie tylko droższe, ale i bardzo szybko tracą na wartości. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o zakupie auta od wcześniejszego właściciela, pamiętajmy, aby wszystko dokładnie sprawdzić, szczególnie źródło, z którego pochodzi pojazd oraz oczywiście jaki jest jego stan. Do tego zadania najlepiej zatrudnić mechanika.

Jeśli jednak samochód ma być tani w codziennej eksploatacji, musimy ocenić pojemność jego silnika, a to ile spala, tak naprawdę zależy od kilku czynników. Jest to w sumie logiczne, bo im wyższa moc silnika, tym potrzebuje on więcej paliwa do pracy. Analogicznie – samochód ze słabszym silnikiem charakteryzuje się mniejszym spalaniem. Inne czynniki wpływające na zużycie paliwa to masa auta, aerodynamika nadwozia i opony.

Jakie auta warto polecić?

Jest kilka aut wartych polecenia, którymi powinien się zainteresować każdy, kto poszukuje taniego w eksploatacji modelu. Takim samochodem jest Fiat 500 spalający średnio 3,8 l/100 km. To małe auto z wielkimi możliwościami, o czym świadczą poduszki powietrzne (posiada ich siedem) i układ ABS z systemem rozdziału siły hamowania ABD. Innym wartym polecenia jest niezawodny, niezmiennie dobry Opel Corsa, który jest wręcz idealny do miejskiej jazdy. Podobnie jak Nissan Note z nieco większym silnikiem niż Corsa i Fiat 500, ale o tak samym małym spalaniu – 3,6 l/100 km.

Przed kupnem więc oceńmy, jak przedstawiają się te parametry, aby jazda była nie tylko przyjemna, ale również oszczędna, co nie zrujnuje naszego budżetu.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to prostsze i szybsze w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here