Jaki kolor henny wybrać?

0
Reklama

Wybór koloru henny może być trudny. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do tradycyjnych farb do włosów henna nie pokrywa kosmyków substancjami chemicznymi, a miesza się z naturalnym odcieniem czupryny. Oznacza to, że np. brązowa henna na rudych włosach da inny efekt niż ten sam barwnik na blond włosach. Jak więc dobrze wybrać kolor henny do farbowania włosów?

Jakie są kolory henny do włosów?

Wiele osób myśli, że henna do włosów występuje tylko w jednym kolorze – bazowym. Faktycznie jest to podstawowy odcień tego specyfiku. Bardzo często można spotkać go w drogeriach, aptekach czy innych sklepach z kosmetykami. Warto jednak wiedzieć, że henna może przybierać też inne barwy. Równie popularna jest czarna. Zarówno czarna, jak i brązowa henna zawierają w sobie przyciemniający składnik, który sprawia, że naturalny kolor włosów staje się intensywniejszy i bardziej błyszczący.

Wiele osób może się natomiast zdziwić, że na tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-henna henna dostępna jest też w jasnych kolorach. Wśród tych największym zainteresowaniem cieszy się ta ruda, która wychodzi najlepiej na włosach brązowych, kasztanowych czy ciemny blond. Panie chętnie sięgają też po odcień blond, który pozwala uzyskać miodowy lub złoty odcień. Ciekawym produktem jest też bezbarwna henna do włosów, które nie zmienia koloru czupryny, ale pełni rolę odżywki, a więc wzmacnia, dodaje blasku i objętości.

Jak wybrać kolor henny do włosów?

Kolor henny należy zawsze dobierać na podstawie naturalnego odcienia pasm. Warto pamiętać, że farbowanie nią niemal zawsze oznacza, że uzyskane kolory będą ciemniejsze niż w przypadku standardowych farb do włosów. To, dlatego musisz być ostrożna w zakresie doboru koloru tego specyfiku. Pamiętaj też, że henna zawsze przyciemnia włosy, nawet jeśli występuje w wersji blond. Najmocniejszy odcień uzyskasz sięgając po tą ziołową, mocną, niezawierającą chemicznych rozjaśniaczy.

Reklama

Jaki kolor włosów można uzyskać po farbowaniu henną?

Efekt kolorystyczny każdej aplikacji henny będzie wysoce indywidualistyczny ze względu na różnice w podstawowym kolorze włosów, grubości i teksturze. Możliwości jest jednak wiele. Sięgając po tą brązową, możesz uzyskać odcień orzechowy, czekoladowy lub zimny/ciepły brąz. Ruda henna pozwoli cieszyć się kosmykami kasztanowymi, natomiast blond miodowymi lub złocistymi. Pamiętaj, że czasami, aby uzyskać odpowiedni kolor lub pozbyć się nieodłącznego czerwonego odcienia henny, konieczne jest wielokrotne nakładanie.  Jeśli nie chcesz zmieniać koloru czupryny, a jedynie dodać jej blasku sięgnij po hennę transparentną, zachowującą się jak odżywka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here