Jared Leto – wszechstronny człowiek. Kim jest?

0
Jared Leto jest amerykańskim aktorem i reżyserem filmowym, a także wokalistą i gitarzystą zespołu 30 Seconds to Mars. Jest także laureatem nagrody Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Witaj w klubie” jako kobieta transpłciowa Rayon. Okazjonalnie Leto pracuje również jako model. Generalnie jest to mężczyzna niesamowicie wszechstronny, którego naprawdę warto poznać. Opowiemy więc chętnie o jego życiu, twórczości i większych, a także mniejszych sukcesach. Zapraszamy do lektury!

Młodość

Leto urodził się w Bossier City, w stanie Luizjana. Jego rodzice rozstali się, później jego ojciec ponownie się ożenił, a niedługo później zmarł. Aktor i wokalista wychowywał się ze starszym bratem Shannonem, a pieczę nad nimi sprawowała jedynie matka. Miał dwóch młodszych, przyrodnich braci z drugiego małżeństwa ojca.
Jego rodzina często przeprowadzała się ze stanu do stanu w USA, dlatego uczył się w różnych szkołach. Podczas burzliwego okresu jego rodzina mieszkała nawet… w ciężarówce.
Kiedy miał 8 lat jego matka ponownie wyszła za mąż za doktora Carlo Leto i rodzina pozostała w Wirginii. Swoje nazwisko przejął właśnie od ojczyma. Miał przyrodnią siostrę z drugiego małżeństwa matki. W 1981 roku jego matka ponownie się rozwiodła.
Jared Leto chciał kiedyś zostać malarzem, ale ostatecznie przeniósł się do School of Visual Arts na Manhattanie w Nowym Jorku, gdzie dostał się na tworzenie filmów.

Kariera aktorska

W 1992 roku przeniósł się do Los Angeles. Dwa lata później rozpoczął pracę na planie serialu „Moje tak zwane życie”. Pojawiał się w wielu filmach m.in. „Zimni i szaleni” czy „Ostatnie takie lato”. W międzyczasie dostał małą, ale kontrowersyjną rolę w thrillerze „Podziemny krąg”, a największą sławę przyniosła mu postać Paula Allena w filmie „American Psycho”.
Jest bardzo zaangażowany w rolach, w których gra – do filmu „Requiem dla snu” schudł 13 kilogramów i zamieszkał przy ulicy. Był tak wychudzony, że w każdym momencie mógł zemdleć. Za kreację zakażonego HIV transseksualisty i narkomana o imieniu Rayon w dramacie „Witaj w klubie” otrzymał Złotego Globa, ale przede wszystkim Oscara.

Kariera muzyczna

Jared Leto jest wokalistą, a także gitarzystą w zespole 30 Seconds to Mars, gdzie na perkusji gra jego brat Shannon. Debiutancka płyta pojawiła się na rynku w 2002 roku. Wylansowali takie przeboje jak „From Yesterday” czy „Kings and Queens”, a także „Hurricane”. Na swoim koncie mają do tej pory trzy płyty i wydaje się, że dopiero się rozkręcają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here