Jarosław Gowin w Tychach

2
Konferencja prasowa posła Jarosława Gowina, Tychy, 26.05.2020 r; fot. (icz)

Dzisiaj (26 maja) w Tychach zebrali się liderzy śląskich okręgów partii Porozumienie. Na konferencji prasowej przy ul. Piłsudskiego 12 Jarosław Gowin, prezes Prorozumienia, mówił o obstrukcyjnych działaniach zdominowanego przez opozycję Senatu.

Partia Porozumienie, której prezesuje Jarosław Gowin (do niedawna wicepremier, a teraz – jak sam o sobie mówi – szeregowy poseł), tworzy koalicję rządzącą Zjednoczonej Prawicy, w skład której wchodzą jeszcze Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska. Prezes Gowin poinformował, że dzisiaj w Tychach spotykają się liderzy wszystkich śląskich okręgów Porozumienia, aby zastanowić się nad tym, jak wesprzeć prezydenta RP Andrzeja Dudę ubiegającego się o reelekcję.

Konferencja była krótka. Jarosław Gowin mówił o „smutnych sygnałach” dochodzących ze zdominowanego przez opozycję Senatu. Sygnały te zapowiadają, jak można było usłyszeć, podjęcie przez senacką większość działań obstrukcyjnych mających przesunąć termin wyborów prezydenckich. Kadencja obecnego prezydenta RP kończy się 6 sierpnia, obstrukcja ma doprowadzić do tego, aby ewentualna druga tura wyborów odbyła się po tym terminie, co spowoduje, że do czasu wyborczego rozstrzygnięcia w ogóle nie będzie w Polsce prezydenta. Prezes Porozumienia stwierdził, że takie próby pchają Polskę w chaos konstytucyjny, nazwał je skrajną nieodpowiedzialnością i w tym kontekście powiedział, że niektórzy politycy opozycji przekraczają granice śmieszności.

Podczas konferencji dziennikarka TVN pytała J. Gowina o wielomilionowy rachunek, którym, jak stwierdziła, z tytułu wyborów obciążona została Poczta Polska. J.Gowin nie znał tego tematu, po odpowiedź skierował dziennikarkę do Poczty Polskiej.

(icz)

2 KOMENTARZE

  1. Jam ma być taki, jaki jest, to lepiej niech nie ma wcale. Czy Wy jesteście zaślepieni ? !!!! Czy „obstrukcja” zalała kałem wasze oczy ? (poszukajcie synonimów bo mdli). Większość senacka mąci ? Większość to ma w dupie tych co są w „waszej” grupie !!!

  2. Ale obiektywna ta gazetka…….Senat be itp
    I teraz beda cwaniaki spychac odpowiedzialnosc na Poczte Polska….
    Caly PIS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here