Jeden zgon i 5 nowych zakażeń koronawirusem w rejonie PSSE Tychy

0
Mikołów; fot. JJ

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 10 czerwca o godz. 10.30, że na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) zanotowano w ciągu ubiegłej doby jeden zgon i 5 nowych zakażeń koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w rejonie PSSE Tychy zanotowano jeden zgon – w powiecie mikołowskim (covidowi towarzyszyły inne choroby). Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) wzrosła do 843.

W Tychach oraz w powiecie mikołowskim nie było nowych zakażeń; 2 nowe zakażenia (wskaźnik 0,18 na 10 tys. mieszkańców) zanotowano w powiecie pszczyńskim i 3 w powiecie bieruńsko-lędzińskim (0,50).

W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 44, zanotowano też 11 nowych zgonów (w 9 przypadkach występowały choroby współistniejące).

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 876 667 (wzrost o 518), liczba zgonów do 74 447 (wzrost o 84 – w tym 62 zgony przy chorobach współistniejących z covid), liczba aktywnie chorych spadła obecnie do 155 125 (382 – nowi aktywnie chorzy).

(pp)

3 zgony i 5 nowych zakażeń w rejonie PSSE Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here