Jedno nowe zakażenie SARS-CoV-2 w rejonie PSSE Tychy

0
Tychy, fot. ZB

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 16 czerwca o godz. 10.30, że na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) zanotowano jedno nowe zakażenie koronawirusem SARS CoV-2.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w rejonie PSSE Tychy nie było zgonów. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) nie zmieniła się i wciąż wynosi 844.

W Tychach zanotowano jedno nowe zakażenie (wskaźnik 0,08 na 10 tys. mieszkańców), w powiatach: pszczyńskim, mikołowskim, bieruńsko-lędzińskim nie było zakażeń.

W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 23, zanotowano 13 nowych zgonów (w 12 przypadkach występowały choroby współistniejące).

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 878 061 (wzrost o 337), liczba zgonów do 74 688 (wzrost o 62 – w tym 50 zgonów przy chorobach współistniejących z covid), liczba aktywnie chorych wzrosła obecnie do 154 189 (241– nowi aktywnie chorzy).

(pp)

W rejonie PSSE Tychy nie było ani jednego zgonu i ani jednego zakażenia koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here