JSW o liczbie zakażeń (18.05)

0
KWK "Pniówek" , fot. RB

Jastrzębska Spółka Węglowa podała w dzisiejszym (18.05) komunikacie, że w jej kopalniach potwierdzono 543 przypadki zarażenia koronawirusem. W KWK Pniówek w Pawłowicach są to 523 osoby. W kopalni Budryk w Ornontowicach stwierdzono 1 przypadek.

„W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 543 przypadki zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku są to 523 osoby, 14 osób w Ruchu Zofiówka, 4 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 osoba w kopalni Budryk i 1 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 361 osób” – czytamy w dzisiejszym komunikacie JSW.

Jak podała także JSW: „Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie”.

(t), źródło: JSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here