Jubileusz w nowy rok szkolny

0
Fot. Lech Gawin

Podobnie jak w całym kraju, również w Bieruniu rozpoczął się rok szkolny. Na uroczystości inauguracyjnej w Gimnazjum nr 2 im. św. Walentego wspomniano również o 15-leciu tej placówki oświatowej.

31 sierpnia 2001 r. ówczesny burmistrz Bierunia Ludwik Jagoda uroczyście otworzył gimnazjum. Dziś rozpoczęcie roku szkolnego w Gim. nr 2 poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Bartłomieja. Następnie uczestnicy liturgii udali się na halę sportową, gdzie odbyła się akademia. Na początek wprowadzono sztandar gimnazjum i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Grażyna Kubica. Mówczyni przypomniała o jubileuszu.

– Szkołę tworzą szczególni uczniowie i nauczyciele – powiedziała m.in. dyrektor. – Dobrą tradycją szkoły jest fakt, że przez pierwsze dwa tygodnie uczniowie klas pierwszych gimnazjum, nie będą dostawać ocen niedostatecznych.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnie kwintet żeński odśpiewał hymn szkoły. Były jeszcze krótkie przemówienia przedstawicielek samorządu uczniowskiego, po czym uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami do swoich klas. Główne obchody jubileuszu gimnazjum zaplanowano na 30 września 2016 r.

Tekst i zdjęcia: Lech Gawin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here