Jurek Owsiak w Tychach

0
Jurek Owsiak z tyskim sztabem WOŚP. Pierwszy z lewej Mariusz Gabrek, szef tyskiego sztabu WOŚP. Na wózku Marta Fiutek, wolontariuszka, która co roku zbiera w Tychach najwięcej datków; fot. Fundacja WOŚP

Jurek Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 30 listopada gościł w Tychach. Odwiedził fabrykę Stora Enso, która od 21 lat produkuje tekturowe puszki, do których wolontariusze w całej Polsce (i nie tylko) zbierają datki podczas Wielkiego Finału WOŚP. Owsiak symbolicznie uruchomił produkcję puszek. 

Podczas spotkania w fabryce Stora Enso Owsiak wspominał początki działalności WOŚP, kiedy wolontariusze kwestowali z puszkami zaadaptowanymi m.in. z kartonów po proszkach do prania. Problem ten zauważył Mariusz Bajer, konstruktor opakowań w Stora Enso. To on zaprojektował prototyp słynnej dziś skarbonki wykonanej w 80 proc. z tektury pozyskiwanej z makulatury.

Paula Blach prezentuje wyprodukowaną w Tychach puszkę na najbliższy finał WOŚP, a Jurek Owsiak prezentuje krążek, którym w Tychach, podczas Wielkiego Finału WOŚP, zagra Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich z ekipą TVN24; fot. Fundacja WOŚP

Dotychczas Stora Enso w Tychach wyprodukowała dla Fundacji WOŚP 2,5 mln puszek. Podczas 27. finału będzie ich 190 tys. Owsiak uruchomił ich produkcję.

27. Wielki Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zebranie pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Tychach główną atrakcją będzie mecz Hokej z Gwiazdami, podczas którego Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną dziennikarzy TVN24 i ich przyjaciół.

(J)

Dodaj komentarz