Już 107 chorych na COVID-19 na Śląsku

0
fot. ilustr. leo2014 z Pixabay

W dzisiejszym (25 marca) komunikacie Ministerstwo Zdrowia o godz. 20.30 poinformowało, że w województwie śląskim jest już 107 osób z koronawirusem SARS-CoV-2.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował dzisiaj o godz. 20.42, że kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie zdrowia.

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie, jak czytamy, mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie zdrowia jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 25 marca o godz. 20.30 aktualne statystyki epidemii. W województwie śląskim jest już 107 osób, u których wykryto chorobę COVID-19, liczba zgonów – 2.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here