Już za tydzień młodzieżowy mundial w Tychach

0
Stadion Miejski w Tychach będzie jedną z aren młodzieżowego mundialu. Dwa lata temu rozgrywano tu już mistrzostwa Europy do lat 21. Na zdjęciu tyski stadion przed meczem Niemcy - Czechy

Mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 20 będą rozgrywane w naszym kraju od 23 maja. Pierwszy gwizdek sędziego w Tychach zabrzmi 24 maja. Zmierzy się Katar z Nigerią. Dwadzieścia cztery drużyny z sześciu kontynentów zawalczą o triumf w najbardziej prestiżowym turnieju dla młodych zawodników.

Stawką jest nie tylko zwycięstwo w turnieju, ale także sława, promocja do lepszego klubu i walka o jak najlepszy wynik dla reprezentowanego kraju. Każdy piłkarz marzy o grze na takich mistrzostwach, bo to prawdziwa trampolina do sukcesu. W przeszłości, dzięki tej imprezie poznaliśmy takich piłkarzy, jak Leo Messi, Diego Maradona, Ronaldinho,
Andres Iniesta, czy patrząc na polskich piłkarzy, Grzegorz Krychowiak. Każdy turniej tworzy nowe gwiazdy i z pewnością tak będzie i tym razem.

Kogo będziemy mogli oglądać w Tychach? Drużyny dosłownie z całego świata. Oprócz wymienionych Kataru i Nigerii, na murawie Stadionu Miejskiego w Tychach zagrają najbardziej utytułowana w historii tej imprezy Argentyna, Ukraina, Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Republika Południowej Afryki. Ponadto, po zakończeniu fazy grupowej, w Tychach rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, a także ćwierćfinał. Te spotkania będą kluczowe dla walki o końcowy triumf.

Na mecze w Tychach będzie również dla kogo przychodzić. W reprezentacjach „tyskich” zespołów jest sporo piłkarzy, którzy błyszczą nie tylko w drużynach młodzieżowych, ale i w seniorskich. Za Koreańczyka Kang-in Lee z Valencii potencjalny nabywca musi zapłacić aż 80 milionów euro. Ezequiel Barco (Atlanta United) i Agustin Almendra (Boca Juniors), którzy są ważnymi postaciami w swoich ligach, będą dyrygować grą Argentyny. Bardzo utalentowani piłkarze zagrają też dla Ukrainy. Bramkarza Andrija Łunina kupił rok temu Real Madryt, Witalij Mykołenko to podstawowy piłkarz Dynama Kijów, a jego kolega z klubu Władysław Supriaha kosztował klub ze stolicy aż 8 milionów euro!

Bilety na najważniejsze wydarzenie sportowe w historii miasta Tychy są wciąż w sprzedaży.
Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że biletów nie będzie można kupić w kasach stadionu, lecz tylko przez Internet, na stronie FIFA. Ceny wejściówek nie są wygórowane. Można je kupić już od 10 złotych, więc tym bardziej warto znaleźć się na trybunach podczas imprezy, jakiej w okolicy może nie być dobrych kilkadziesiąt lat.

HARMONOGRAM MECZÓW NA STADIONIE W TYCHACH:

• 24 maja, godz. 18.00: Katar – Nigeria
• 25 maja, godz. 20.30: Argentyna – RPA
• 27 maja, godz. 18.00: Katar – Ukraina
• 28 maja, godz. 20.30: RPA – Korea Płd.
• 30 maja, godz. 20.30: USA – Katar
• 31 maja, godz. 20.30: Korea Płd. – Argentyna
• 3 czerwca, godz. 17.30: 1/8 finału
• 7 czerwca: ćwierćfinał

Otwarcie bram na stadion odbędzie się 2 godziny przed każdym meczem. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będą wszystkie służby – policja, straż pożarna i straż miejska oraz ponad 140 wolontariuszy.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA

Posiadacze biletów w dniu danego meczu mogą korzystać z publicznego transportu zbiorowego w Tychach (wszystkie linie) za darmo od 6.00 do 1.00 dnia następnego. Na stadion bezpośrednio będzie można dojechać autobusami linii :21; 75; 82; 254; 262; 273; 536; 696, Sz1, Sz4 trolejbusami linii: B; D; E i F oraz specjalnymi liniami uruchomionymi w dni meczowe: S16, S17, S18.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU:

Podczas turnieju zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. W każdy dzień meczowy ulica Edukacji (odcinek od ul. Grota-Roweckiego do Alei Bielskiej) i ulica Baziowa będą zamknięte 6 godzin przed meczem. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie krytej pływalni. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

PARKINGI:

Miasto udostępni bezpłatne parkingi w dniach meczowych :

1. ul. Starokościelna – parking nad potokiem – 20 autokarów; 250 samochodów osobowych

2. ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – 150 samochodów.

3. ul. Edukacji – parking przy Pomniku Walki i Pracy – 30 autokarów;

4.  al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – 300 samochodów osobowych.

Dodatkowe:

Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – 352 samochodów osobowych.

Parking wielopoziomowy przy lodowisku (ul. Dąbrowskiego) 322 samochodów osobowych.

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

Kamil HAJDUK

Dodaj komentarz