Kara dla GKS Tychy za zachowanie kibiców na meczu z Widzewem Łódź

0
Sektor kibiców GKS Tychy podczas meczu z Widzewem Łódź na Stadionie Miejskim w Tychach, 19.09.2021r.; fot. wł
Reklama

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowała wczoraj (24 września) komunikat, w którym informuje o karze wymierzonej Klubowi Piłkarskiemu GKS Tychy. To reakcja za zachowanie kibiców GKS podczas meczu z Widzewem Łódź.

19 września na Stadionie Miejskim w Tychach GKS Tychy grał z Widzewem Łódź. Podczas tego meczu kibice tyskiej drużyny m.in. odpalili race i świece dymne oraz spalili szaliki klubowe Widzewa. Zadymienie spowodowało, że mecz został na krótko przerwany.

Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła 24 września decyzję o wymierzeniu Klubowi Piłkarskiemu GKS Tychy kary za zachowanie kibiców. Klub musi zapłacić 5 tys. zł. Poza tym  jeden mecz (3 października z Odrą Opole) zostanie rozegrany z wyłączeniem części trybun – chodzi o sektory G-Z, czyli tzw. młyn od strony basenu oraz sektor gości. Jednak osoby, które wykupiły karnety w sektorach G-Z, mają zarezerwowane miejsca na trybunie głównej tj. od ul. Baziowej.

PZPN zakazał kibicom GKS Tychy wyjazdu w zorganizowanych grupach na mecze rozgrywane w ramach Fortuna 1 ligi oraz Pucharu Polski. Zakaz ten obowiązywać będzie przez 3 miesiące.

(pp)

Reklama

Nienawiść na trybunach stadionu. Płonęły szaliki Widzewa Łódź

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here