Karina Sofińska i Oliwa Ślusarczyk zdobyły brązowe medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

0
Karina Sofińska i Oliwia Ślusarczyk z trenerem Bogdanem Przybycinem, Toruń 2019 r.; fot. BP

Karina Sofińska i Oliwa Ślusarczyk zdobyły brązowe medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. 10 lutego w Toruniu zakończyły się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski juniorów (U20) i juniorów młodszych (U18). Dwie zawodniczki MOSM Tychy: Karina Sofińska i Oliwa Ślusarczyk zdobyły w tych zawodach brązowe medale.

Jak informuje nas Bogdan Przybycin, trener 19-letniej Kariny Sofińskiej (U20) i 16-letniej Oliwii Ślusarczyk (U18), halowe mistrzostwa Polski zorganizowano w Arenie Toruń. Zawody trwały od 8 do 10 lutego. Karina Sofińska z klubu MOSM Tychy wywalczyła w nich, w trójskoku, trzecie miejsce. To już jej czwarty medal rangi ogólnopolskiej. W 2017 r. zdobyła w Warszawie mistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych. Jest uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego w Tychach (klasa maturalna).

Z brązowym medalem wróciła z Torunia również inna zawodniczka MOSM Tychy – Oliwia Ślusarczyk. Zajęła trzecie miejsce w skoku w dal. Oliwia chodzi do Gimnazjum nr 9 w Tychach.