Karolina Naja zdobyła brąz w Rio

0
Karolina Naja; fot. Radosław Kaźmierczak/Tyska Galeria Sportu

Karolina Naja, kajakarka pochodząca z Tychów (wychowanka MOSM Tychy) zdobyła dziś (16 sierpnia) brąz na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Tyszanka wywalczyła trzecie miejsce wraz z Beatą Mikołajczyk konkurencji K2 na 500 m. Tym samym obie zawodniczki powtórzyły wynik sprzed czterech lat z Londynu.

Polki zajęły drugie miejsce w eliminacjach i musiały przebijać się przez półfinał. Biorąc pod uwagę dwa półfinały Polki uzyskały najlepszy czas (1:41,68) i wyprzedziły Białorusinki (1:42,28) oraz Rosjanki (1:42,43).

Po starcie w finale Polki szybko wyszły na trzecie miejsce i na tej lokacie zostały sklasyfikowane w połowie dystansu. Przed samym finiszem wydawało się, że powalczą jeszcze o wyższe miejsce, ale ostatecznie Węgierki i Niemki okazały się szybsze.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja uzyskały czas 1.45,207. Złote medalistki – Węgierki Gabriella Szabo i Danuta Kozak – były szybsze o 1,52 s, natomiast Niemki Franziska Weber i Tina Dietze, które sięgnęły po srebro, o 1,469 s.

Podopieczne Tomasza Kryka tym samym powtórzyły sukces sprzed czterech lat, kiedy to na igrzyskach w Londynie również zajęły trzecie miejsce.

Ciesząc się sukcesem Karoliny Nai, powspominajmy jak tyszanie witali ją nad Jeziorem Paprocańskim, po zdobyciu medalu na olimpiadzie w Londynie w 2012 r. Oto zdjęcia Piotra Kaczmarczyka: