Kiermasze dla Maciusia – w Pszczynie i Kobiórze [ZDJĘCIA]

0
Święty Mikołaj na rynku w Pszczynie, fot. Natalia Modrzewska

W ostatni weekend odbyły się kolejne kiermasze, których celem jest pomoc choremu Maciusiowi Cieślikowi z Jankowic koło Pszczyny. Chłopczyk potrzebuje leku kosztującego aż 9,5 mln zł. W zbiórkę zaangażowało się mnóstwo ludzi.

Ekipy zaangażowane w pomoc można było spotkać m.in. w Kobiórze i Pszczynie.  Były  jak zawsze ciasta, ale także stroiki świąteczne i najróżniejsze kolorowe ozdoby. Dzieci miały okazję spotkać Świętego Mikołaja.

Historia Maciusia: https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

Przypomnijmy, że mama trzyletniego chłopczyka, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), musi zebrać na lek 9,5 mln zł. To ogromna suma i prawdziwa walka z czasem, zmieniono bowiem kryterium wagowe dla chorujących na SMA – przyjęcie leku jest możliwe wyłącznie przez dzieci, które nie przekroczą 13,5 kg. Maciuś Cieślik waży 13 kg i pomimo zebrania już ogromnej kwoty – 5 mln zł – może utracić szanse na otrzymanie leku wraz z osiągnięciem dodatkowych 500 gramów.

Gdzie będzie można znów spotkać armię Maciusia? Informacje są zamieszczane tutaj: https://www.facebook.com/niemalywojownik

(r), zdjęcia: Natalia Modrzewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here