Kierowca autobusu staranował barierki

0
Autobus PKM Tychy po kolizji z barierkami; fot. Małgorzata Strzelczyk/Gazeta Łaziska

Dziś rano (11 października) w Łaziskach Górnych kierowca autobusu komunikacji miejskiej linii 45, należący do PKM Tychy, staranował barierki ochronne oddzielające jezdnię od chodnika dla pieszych. Nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Jak się tłumaczył?

Jak informuje nas sierż. sztab. Ewa Sikora, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Mikołowie, ok. godz. 6.50 w Łaziskach Średnich na ul. Sikorskiego kierujący autobusem komunikacji miejskiej nr 45 nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy, zjechał z jezdni i uderzył w barierki ochronne. Nikomu nic się nie stało. Autobus jechał pusty, a chodnikiem nikt nie przechodził.

Jak słyszymy, 66-letni kierowca był trzeźwy. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 50 zł. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu należącego do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach.

Jak tłumaczył się kierowca? – Jak wyjaśniał policjantom, wcześniej skręcał i w wyniku wykonywania tego manewru pomyliły mu się pedały gazu i hamulca – mówi Ewa Sikora.

Bariery ochronne staranowane przez autobus; fot. Małgorzata Strzelczyk/Gazeta Łaziska

(JJ)

CZYTAJ TEŻ:

Miejski bus utknął pod wiaduktem na Glince. Ściął zbiorniki z gazem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here