Kierowcy mogą już korzystać z całego węzła drogowego na DK44 w Tychach

0
Przebudowany tyski odcinek DK44_fot. Eurovia Polska SA
Reklama

Od dzisiaj (3 lipca) kierowcy mogą już korzystać z całego węzła drogowego na DK44 w Tychach. Pomyślnie przeszedł on bowiem odbiór i został dopuszczony do ruchu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, poinformowała nas, że 3 lipca został oddany do użytku węzeł drogowy w ciągu ul. Oświęcimskiej, czyli na zmodernizowanym 2,5-kilometrowym tyskim odcinku Drogi Krajowej nr 44.

– Nowy bezkolizyjny węzeł łączący DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną to najistotniejszy punkt zakończonej przebudowy DK44 w Tychach – mówi Agnieszka Kijas. – Zapewnił on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na tyskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy, od ruchu lokalnego.

Węzeł składa się z dwóch poziomów. Poziom górny został oddany do użytku kierowców pod koniec 2019 r. Teraz uruchomiony został cały nowy układ drogowy w części dolnej, składający się z dwóch dużych rond oraz łącznic zjazdowych i wjazdowych.

Kolejnym krokiem, jak słyszymy, będzie demontaż ronda tymczasowego na DK44 w rejonie fabryki Fiat Chrysler Automobiles Poland w Tychach. Prace te mają rozpocząć się na początku przyszłego tygodnia (planowo 6/7 lipca ). Będą powodowały niewielkie utrudnienia. Wyremontowany zostanie też odcinek ul. Turyńskiej od wysokości nowej nawierzchni do granicy z Bieruniem, choć zakres inwestycji modernizacyjnej nie uwzględniał tych prac.

Reklama

– W poniedziałek 6 lipca nastąpi przekazanie placu budowy, a o szczegółach będziemy informować w oddzielnych komunikatach – mówi rzecznik MZUiM Tychy. – Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

(pp)

Modernizowany od prawie 3 lat odcinek DK44 wkrótce oddany zostanie do użytku

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here