Kierunek Lizbona. Zdobywają europejskie kwalifikacje

0
Uczennice Technikum TEB Edukacja odbierają certyfikaty ukończenia praktyk

Kierunek Lizbona. TEB-owcy zdobywają europejskie kwalifikacje. Technikum TEB Edukacja w Tychach przystąpiło do konkursu unijnego programu Erasmus + w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 („Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”).

Dzięki aprobacie Narodowej Agencji programu Erasmus+ szkoła otrzymała środki z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na realizację projektu „TEB-owcy zdobywają europejskie kwalifikacje”.

Partnerem projektu była portugalska firma Casa de Educação działająca jako organizacja przyjmująca w ramach europejskich programów mobilności. Wyróżnieni uczniowie oraz absolwenci Technikum TEB Edukacja w Tychach kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy, technik weterynarii i fototechnik wyjechali na cztery tygodnie do Lizbony. Tam odbyli praktyki zawodowe równocześnie poznając portugalską kulturę i szlifując język angielski.

Uroczysta gala z okazji zakończenia praktyk zagranicznych odbyła się 24 listopada. Swoją obecnością uświetnili imprezę Ricardo Moreno – przedstawiciel portugalskiego partnera, Marzena Muga – dyrektor zarządzający i członek zarządu TEB Edukacja oraz dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, absolwenci Technikum TEB Edukacja, rodzice, a także przyjaciele i przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm.

Podczas Gali można było między innymi podziwiać występy uczniów technikum w spektaklu „Telenowela brazylijska”, filmy nakręcone bezpośrednio w Lizbonie oraz przepiękną wystawę zdjęć z Lizbony – również efekt pracy TEB-owskich uczniów.

Zwieńczeniem gali było otrzymanie przez każdego uczestnika praktyk zagranicznych certyfikatu i dokumentów Europass Mobilność potwierdzających zdobyte umiejętności zgodnie z systemem ECVET oraz zaświadczenia o ukończonych kursach oraz odbytych warsztatach.

Technikum TEB Edukacja w Tychach to szkoła, gdzie uczniowie swoją energię i entuzjazm wykorzystują nie tylko podczas nauki, ale również uczestnicząc w wielu akcjach szkolnych i poza szkolnych. Szkoła zaprasza gimnazjalistów wraz z rodzicami na Dni Otwarte które odbędą się w terminach: 12 marzec 2018, 20 kwiecień 2018, 18 maj 2018 w godzinach od 14.00 do 17.00.

Technikum TEB Tychy, 43-100 Tychy, al. Jana Pawła II 24 (II p.) tel. 32 327 56 55, 510 221 094 e-mail: tychy@teb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here