Kinga Preis na pasach w Tychach

2
Kinga Preis w Tychach realizowała film o bezpieczeństwie pieszych; fot. Wodny Park Tychy

Na ulicy Sikorskiego w Tychach, na pasach na wysokości aquaparku, kręcono 25 listopada spot profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa pieszych. W roli głównej znana aktorka Kinga Preis.

Akcję profilaktyczną, którą promować ma spot z popularną Natalią z serialu „Ojciec Mateusz”, organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

– Na realizację filmu wybraliśmy Tychy, bo chodziło nam o dwupasmową drogę i o sytuację, kiedy kierowca na jednym pasie zatrzymuje się przed zebrą, a kierujący na drugim pasie wyprzedza i uderza w pieszego – wyjaśnia podkomisarz Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach. – Ponadto w Tychach jest dobra organizacja ruchu i zamknięcie fragmentu ul. Sikorskiego nie spowodowało korków.

Jak słyszymy Kinga Preis gra wzorową pieszą. – Na cenzurowanym są nieostrożni kierowcy. Statystyki policyjne są nieubłagane. Około 90 proc. wypadków na pasach wydarza się z winy kierowców – mówi podkomisarz Bratek.

Spot powinien być gotowy w styczniu 2020 r. Wówczas Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zdradzi szczegóły akcji i jej hasło. Na czas kręcenia filmu teren zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Jak informuje nas Michał Pawlak, rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy, na czas realizacji spotu, ekipa filmowa wraz z aktorką gościła w Wodnym Parku Tychy. – Pani Kinga okazała się bardzo sympatyczną, otwartą osobą i całkowitym zaprzeczeniem słowa „celebrytka” – mówi Michał Pawlak.

(J)

2 KOMENTARZE

  1. …najlepiej 90 % winy potrąceń zwalić na kierowców, zaś w 100., a nawet 250 %, każde zachowanie pieszego dosłownie można uważać „za święte’, nawet to, gdy „topi nos” we współczesnym „modlitewniku-smartfonie i przełazi na pasach „pod maskę” kierującego pojazdem i dalej jest „świętym”…….Kwestia tylko, dlaczego „straż miejska” razem z policją, albo osobno, nie egzekwują od pieszych obowiązkowych odblasków, które obowiązkowo, obligują pieszego do ich noszenia, od 01.11.., co roku……..I najlepiej zwalić wszelką winę na kierującego pojazdem……Bardzo słaba jest policja, a „straż miejska”….., eeee…, tam…….

  2. Mieszkańcy Tychów są wdzięczni pani Kindze Preis, że to na tyskich „zebrach” pokazała swoją kulturę i klasę. Pokazała wszystkim kierowcom, że jest wzorowym „pieszym” na przejściu, nawet w Tychach…Dziękujemy pani Kingo Preis za wizytę u nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here