Kobieta i mężczyzna po powrocie z Austrii trafili do szpitala zakaźnego w Tychach

3
Szpital zakaźny Megrez w Tychach; fot. Jarosław Jędrysik

Śląski Urząd Wojewódzki podał dzisiaj (22 marca) wieczorem kolejne liczby świadczące o wzrastającej liczbie osób zarażonych koronawirusem. Do szpitala zakaźnego Megrez w Tychach trafili dzisiaj kobieta i mężczyzna. Najprawdopodobniej zarazili się koronawirusem w Austrii.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach przekaz nam dzisiaj (22 marca) kolejne informacje obrazujące stan epidemii choroby COVID-19 (wywołanej przez koronawirus) w województwie śląskim. Dane pochodzą z godz. 18.29.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta oraz mężczyzna w sile wieku. Ich stan zdrowia określa się jako „średni”. Oboje, jak czytamy, byli w Austrii. Po powrocie, zgodnie z procedurami, znajdowali się w kwarantannie domowej. Jednak gdy wystąpiły wyraźne objawy zakażenia koronawirusem konieczna była konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych. Lekarz zadecydował o hospitalizacji obojga. Z kolei powiatowy inspektorat sanitarny z Gliwic zdecydował o nałożeniu kwarantanny na osoby, z którymi kobieta i mężczyzna (przebywający obecnie w tyskim szpitalu) mieli kontakt.

Inna kobieta (w sile wielu) jest pod nadzorem sanepidu w Częstochowie. Prawdopodobnie zaraziła się od osoby ze swojego otoczenia; przebywa obecnie w izolacji domowej.

Natomiast w cieszyńskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, przebywa kobieta (w sile wieku) mieszkająca w powiecie cieszyńskim. Pacjentka ta jest w dobrym stanie; źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia.

Kolejna kobieta w sile wieku z objawami koronawirusa trafiła dzisiaj na oddział zakaźny szpitala w Chorzowie. Zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Służby sanitarne z Chorzowa ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta ta miała kontakt.

Stan epidemii w województwie śląskim 22 marca o godz. 18.29 (wg ŚUW) przedstawiał się następująco: 93 osoby (u których stwierdzono lub podejrzewa się zakażenie koronawirusem) przebywają w szpitalach; w kwarantannie pozostaje 2470 osób, a pod nadzorem powiatowych sanepidów – 7359 osób.

Według aktualnych danych Ministerstwa Zdrowia, na teren województwa śląskiego jest obecnie 66 osób, u których laboratoryjnie stwierdzono obecność koronawirusa.

(pp)

Prezydent Tychów mówi, że wśród zakażonych koronawirusem nie ma tyszan

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here