Kobiety na naszych łamach – Dominika Madaj-Solberg

0
czy-ja-dam-rade-musze
Dominika Madaj-Solberg z córką Zuzią podczas pikniku Fundacji Spina w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, fot. Renata Botor-Pławecka

Była trzecią mamą w Europie, której dziecko przeszło operację w okresie prenatalnym. Dzielnie walczyła o zdrowie córki. Dziś Zuzia jest już licealistką. A Dominika Madaj-Solberg założyła i prowadzi Fundację Spina, która pomaga osobom z rozszczepem kręgosłupa i ich rodzinom.

Diagnoza może załamać rodziców. Pani Dominika wie, co czują, bo przeszła to 15 lat temu. Mieszkała wtedy w Norwegii. Zapytała o możliwość leczenia prenatalnego, ale usłyszała, że to bzdura. Nie poddała się. Okazało się, że w Polsce, w Bytomiu, jest lekarz, który podejmie się operacji dziecka w łonie matki. I udało się, choć nie było łatwo.

A potem założyła fundację, której najważniejsze cele to: dotrzeć do rodziców, gdy zderzą się z diagnozą, która ich może powalić; wesprzeć ich medycznie i nie tylko; powiedzieć, że mogą śmigać z dzieckiem na żagle, w góry itd.

Stworzony Program SOS dla Rozszczepu Kręgosłupa to pomoc dla rodzin oczekujących narodzin dziecka z rozszczepem kręgosłupa i rodziców noworodków oraz niemowląt z rozszczepem.

Rozmowę z panią Dominiką przeczytacie TUTAJ.

Czy ja dam radę? Muszę

(r)

Zobacz też:

Podopieczni Fundacji Spina na pikniku w Łące [GALERIA ZDJĘĆ]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here